Kočka pro alergiky bude na trhu od roku 2007

Kočka pro alergiky bude na trhu od roku 2007

7.7.2006 00:00  |  Zvířátka

Milovníkům koček, kteří trpí alergiemi, nyní svitla naděje, že si budou moci pořídit chlupatého miláčka, aniž by si museli dělat obavy ze zdravotních komplikací. Jedna americká firma podnikající v oboru biotechnologií předvedla ve čtvrtek kočku, které chybí gen zodpovědný za produkci problematické bílkoviny v srsti a slinách. Ozvaly se však hlasy označující toto šlechtění za neetické, napsala agentura DPA.... celý článek

Komentářů: 46 | Poslední komentář: 20.7.2011 21:18

Komentáře

reagovat 21.6.2006 12:16 - Přítel koček

Milovníky zvířat nejsou ani chovatelé koček, kteří to o sobě vehementně tvrdí a stresují kočky na mnohahodinových výstavách v malé kleci v hluku a horku. Doma mají mnohdy celé farmy které jim musí vydělávat, přitom kočky žijí často v hrozných podmínkách. Takzvané "papírové" kočky jsou většinou zdegenerované neustálým křížením úzkého kruhu stejných linií. Pokud chcete kočičího přítele, věřte, že kočka z útulku Vám dá stejnou lásku nebudete muset platit tisíce.

reagovat 31.7.2006 09:42 - Ath

Ať si alergici pořídí jiný zvíře. Nikdo není alergický na všechno, i když to alergolog tvrdí. Alergikovi může vadit jedno plemeno, ale druhé ne. Chce to od někoho na týden zvíře vypůjčit a uvidí se. Mnozí si na alergen po časem i zvyknou. Je zbytečný trápit zvířata, když to jde i jinak. (Sama jsem alergik, vím to.)

reagovat 31.7.2006 10:42 - Monika

Půjčit jen tak na týden kočku, která je zvyklá být a žít tam, kde je, je zbytečný trápení.

reagovat 31.7.2006 11:14 - Dan

Tak to je nechutný, budem předělávat a trápit zvířata, aby je mohli chovat alergici.Opravdu milovníci zvířat.

reagovat 31.7.2006 12:39 - Majka

Nevidím na tom nic špatného,mýt možnost si pořídit kočku jako alergik.A pro malé alergické dítě má kočka prospěšný vliv na jeho psychiku.Vyšlechtilo se tolik různých plemen,proč ne antialergenní kočka.

reagovat 25.8.2006 15:35 - Jana

Tak to teda ziram. Ja na kocky alergicka jsem a mozna proto je ani nemam moc v lasce, takze by me nikdy nenapadlo si ji poridit i kdyby byla antialergicka. O to ale nejde.. Vlastne me zarazi, ze jsou lidi schopny neceho takovyho. Mam pocit, ze ziju v silenym svete. Kocky by mely zustat kockama a lidi lidma. I kdyz uz dlouho nemam pocit, ze by se lidi chovali jako lidi. A je mi z toho na nic... Stydim se za svet ve kterym ziju. Stydim se za to, ze fotbalista bere miliony a napr.ucitel usmudlanou "desitku". Stydim se za lidi, kteri trapi zvirata. Vlastne je mi to lito. Nekteri si holt neuvedomuji co je bezpodmynecna laska. A co se tyce ty alergie, tak muj nazor je ze problem neni v kocce, ale v alergikovi. Protoze vsechny nemoci jsou psychickeho puvodu...

reagovat 25.8.2006 19:43 - Lenka

A co takhle píchnout něco alergikům, když chtěji mít něco, co nechce mít je, hmmm? Ne ne, to raději zase trápit zvířata,co. Asi to o vás něco svědčí - kočky jsou "alergické" na vás, ne naopak.

Jenže takhle o tom nikdo ještě neuvažoval

reagovat 14.10.2006 12:33 - Vera

Dobry den Majko. Mate sice pravdu, ze se jiz vyslechtila spousta jinych plemen a o to prave jde. Predstavte si, ze by to "vyslechtovani" provadeli na Vasi kocce, psovi, kreckovi atd. Souhlasila byste i pote? Cely problem je v tom, ze clovek je velmi nafoukany tvor a nevim odkud vzal ten pocit smet si delat s prirodou co chce. Za to konkretni zviratka trpi, jen proto, aby si neci dite, protoze je alergicke, mohlo poridit tento absurdni vytvor jako je antialergeni kocka! Zkuste se na to podivat ocima zvirete a ne ocima cloveciho usurpatora.

reagovat 18.10.2006 01:04 - Majka

Na mé kočce nebo psovi by šlechtění nikdo neprováděl právě proto,že je můj.Zvířata trpí pro mnohem malichernější věci,než pro to,aby dělala společníka.Když by jsme se měli všichni dívat očima zvířete,jsou z nás vegetariáni a vrátíme se do jeskyně.Nemyslím to nijak zle,ale co pokusy kvůli chemii,kuřáctví?Kam se na to hrabe lékařsví nebo kosmetika.

reagovat 18.10.2006 19:43 - Lenka

jestli je nějaký posmrtný život, jako že si myslím, že je, tak přeju těm chytrákům, kteří se jakkoliv podepsali na týrání zvířat, aby je stihlo přesně to samé ve dvojnásobné míře. Každýmu pěkně, co si zaslouží. Žádný pokusy nejsou životně důležité a o kosmetice apod. už ani nehovořím. Je mi z vás zle!

reagovat 19.10.2006 16:29 - Honza

Na tvojí kočce by nikdo neprováděl šlechtění, protože je tvoje a ostatní zvířata mají smůlu? Kvůli tomu, že je někdo alergik, budeme opravovat přírodu a trápit zvířata, aby ji alergik mohl mít . Pokud je někdo alergický na kočičí chlupy, měl by se smířit s tím,že prostě kočku mít nebude.On to bez ní přežije.

reagovat 6.11.2006 13:02 - JennyH

Já jsem četla,že o žádné šlechtění nešlo. Pouze se našlo několik jedinců,kteří tento "alergický" gen nemají a rozmnožili je.

reagovat 6.11.2006 15:06 -

Ale šlo.Ta kočka je například úplně bez srsti.

reagovat 6.11.2006 20:04 - V V

Kočka bez srsti je úplně jiné plemeno. Píšete kraviny. U kočky pro alergiky jde o cílený výběr koček bez genu, který alergie způsobuje a o jejich následné křížení. Srst samozřejmě mají. Možná by místo lehce hysterických reakcí bylo lepší zjistit, o co se jedná.

reagovat 7.11.2006 17:33 - Katka

Pro v v:Místo anonyma odpovídám já, protože jsem o tomto vyšlechtění hodně četla.Tato kočka byla vyšlechtěna v Kalifornii, původně se o to snažili genetickou manipulací, pak se to povedlo právě šlechtěním.Než se to podařilo, bylo při pokusech o kočku pro alergiky utrápeno a zabito právě v tomto ústavu stovky koček.To Vám zřejmě nevadí, hlavně že může mít alergik kočku.A pokud tohle někdo považuje za týrání zvířat, tak to pro mě není hysterie ale fakt.Začla jsem si fakta o tom vyhledávat, když mi syn přinesl ze školy ABC, kde bylo o tom napsáno a řekl, že když kvůli tomu muselo umřít tolik zvířátek, tak by nikdy nechtěl, abychom mu ji koupili. Je taky alergik a zvířata miluje.

reagovat 7.11.2006 19:59 - jj

alergie přece nemusí být jen na srst,ale také na sliny, na epitely ... znám paní, která je alergická na houlou kočku sfinx a dítě nemůže mít ani rybičky v akváriu ... . O tomhle šlechtění koček tu slyším poprvé - brr, je to hnus a ne věda!!!!

reagovat 7.11.2006 22:02 - V V

Pro Katku: Jste vegetariánka? A co třeba boty nebo kabelky, kupujete pouze umělé, nebo i ty kožené? Já odsuzuji týrání zvířat i zbytečné pokusy na nich a nemyslím si, že by alergici museli mít kočky. Kočky miluju a doma mám dvě. A právě proto nevidím rozdíl mezi týranými zvířaty ve velkochovech a šlechtěnými kočkami. Bohužel podmínky života i smrti méně hezkých zvířat takové emoce nevzbuzují.

jj - alergie je na gen, který je přítomen v srsti, slinách, kůži apod, a to i u bezsrstých sfinx. Kočka pro alergiky je něco jiného - tam ten gen není ani ve slinách, ani jinde.

reagovat 7.11.2006 22:50 - jj

v v, takže do budoucna to budou propagovat i na psících? Ježiši,co je to za společnost!!! Kdo se k tomu může uvolit!To jsou lidi bez citu,kteří jsou odolní vůči výrazu v očích těch tvorečků - hlasivky jim prý vyoperovávají. Světe pomoc!!!!

reagovat 16.12.2006 11:39 - Markéta

Prostě jsou alergici tak to bud přetrpí...nebo pro ně bude menší zlo téměř bezsrstá kočka.....mám alergii na lidské řeči uřeží jim taky jazyk

reagovat 16.12.2006 20:37 - Katka

Ano jsem vegetariánka, kožichy nenosím.Odsuzuji každé týrání zvířat, a tohle je navíc úplně zbytečné.

reagovat 18.1.2007 09:08 - Mac

Myslim si, že je to skvělá věc, je opravdu těžké se smířit s tím, že nmůžete mít žádné zvířátko, už tak musí alergici čelit hodně omezením.

reagovat 13.2.2007 11:08 - Sannyhttp://www.lami.chovatel.info/?lang=cj

reagovat 2.3.2007 21:23 - saxana

to je hrůza!!!!

reagovat 2.3.2007 21:50 -

Co je jako hrůza? na tom odkazu je bezsrsté plemeno Sphynx, ne vyšlechtěná kočka pro alergiky! I sphynx má v sobě alergeny, ze slin a mazových žláz, které alergikům mohou vadit!

reagovat 3.4.2007 13:59 - Hana

Sympatický veterinář. Zvíře není hračka, která se může přizpůsobovat poptávce. A útulky praskají ve švech, jsou plné zvířat, která si pořídili jejich tzv. milovníci. A pokud si někdo pořídí zvíře, které bylo vyšlechtěno za cenu pokusů na jiných, pak je to pěkný sobec, který myslí pouze na sebe a osud zvířat ho ve skutečnosti vůbec nezajímá.

reagovat 3.4.2007 16:09 - Hanka

Víte co, ono je to těžké posuzování. Jsem velký milovník zvířat už od malička a když vidím třeba ve zprávách, jak se děje nějaké bezpráví a je ubližováno zvířeti, jsem schopna se rozbrečet. Pomáhám opuštěným kočkám, mnoho jsem jich z ulici zachránila před smrtí. Pořídila jsem si před 7 lety kočku domů a po určité době soužití se u mě objevila prokázaná přecitlivělost na kočku a psa, dospělo to už do stadia astmatu, rýma by se ještě dala vydržet. Mohu říci, že pro takového blázna do koček jako jsem já to byla celkem rána.Moc bych chtěla kočku doma mít, po smrti té původní jsem nevyšla ze žalu a i když vím a nesnáším jakékoliv pokusy a týrání, byla bych za kočku pro alergiky vděčná.....Pokud nejste alergici a milovníci zvířat, tak to zřejmě ani nemůžete pochopit, jak se takový člověk cítí a můžete jen alergiky odsoudit a napsat jim, že se s tím hold musí smířit.Možná to i chápu, ale nechtějte být v jejich kůži..

reagovat 17.4.2007 17:14 - Petra

Pro Hanku - milujete-li tak kočky, ničte si svoje zdraví léky proti alergii a ne kočičí. Alergické projevy jsou často psychosomatickým problémem, takže i s alergií na kočky se s nimi dá celkem dobře žít za občasného použítí antihistaminik.

reagovat 23.4.2008 21:31 - Maja

Pro Petra-Jde videt ze o alergii toho moc nevíš protoze kdyby jo tohle bys nenapsala

reagovat 24.4.2008 17:45 - Hanka

Petra: tohle jsem nějak moc nepochopila viz. ničte si svoje zdraví léky proti alergii a ne kočičí??? Co jsi tím jako proboha myslela? Jinak já žiju s kočkou 8 let,takže vím, jak se chovat a jaká zvolit opatření!!!

reagovat 21.5.2008 20:54 - karolína

cotoje za blbost aby kocky trpeli kvuli nasi nemoci to radeji budu brat porat leky proti alergii, ale prece nebudu nechat kocky trapit kvuli nemocim. kocky zato nemohou ze mi sme nemocni

reagovat 21.5.2008 21:47 -

Tady nikdo nemluvil o utrpení koček, s tím já taky zásadně nesouhlasím!!! Kočky miluju tak, že když vidím venku nějakou trpět, odvezu jí do útulku a snažím se jim všemožně pomáhat!! je to můj život.le kdyby to samozřejmě nějak šlo, byla bych za bezalergenní kočku ráda, protože je miluju!! Bavíte se každý o něčem úplně jiném!!!!

reagovat 21.5.2008 22:44 -

a kdy budou kočky pro nevegetariány????:D))))

reagovat 2.11.2008 21:41 - Zoui

Já si myslím že je to super nápad. Mám ráda kočka ale přítel je alergik a jsem vděčná za to že jsi jednu mohu taky pořídit. Já vím že je to smutný kolik utrpení ty kočky snášej ale díky tomu jsi jednu mohu pořídit.

reagovat 2.11.2008 22:04 - Kokolíno

Alergie na Kočku?!?

reagovat 2.11.2008 22:11 -

Jo, tu má ďuričko,nebo jak se jmenuje.

reagovat 3.11.2008 21:57 - qwyx

Co je to za kočku, když nemá hebký kožíšek? Takovou bych nechtěla... :p

reagovat 14.11.2008 13:21 -

je to hrozne , pokud musi kvuli tomu tyto kocky trpet..ja sama jsem tezky alergik..ktery miluju kocky..12let jsem s ni vyrustala a v poslednich dvou letech jsem zacala byt alergicka...a i pres to, ze nemuzu dychat s ni jsem a trpim, radeji budu trpet ja nez, aby trpeli ony.co je to za cloveka, ktery necha trpet zvirata jen proto, aby jedno mel, bud at trpi sam...a nebo laska je v tom, kdyz vime, ze je nekdo stastny....ne...

reagovat 11.1.2009 15:45 - Daneš

Myslím si, že to lidí neovlivní,...tak jako je to s vegetariánstvím,...

reagovat 15.4.2010 19:03 - Leňule

Nevidím na tom nic...

Reaguji na příspěvek Majky..
Tak zaprvé, nevím nic o tom, že by se možnost mYla...
A zadruhé. Normální šlechtění koček, psů, a jiných zvířat většinou probíhá, nebo aspoň by mělo probíhat, výběrem a křížením takových jedinců, kteří mají vlastnosti, které se nám líbí. Například chci mít psa s krátkým ocasem, tak prostě křížím vždy jen ty dva, kteří mají ocas nejkratší (to je samozřejmě velmi zjednodušeno).. Ale tyhle kočky jsou podle všeho vyšlechtěny umělým přímým zásahem do genomu a ne jen postupným výběrem vhodnějších jedinců (nestudovala jsem jejich vědecký postup, ale podle všeho to tak zní). A to znamená spoustu nepovedených, potažmo znetvořených nebo mrtvých koček. Proto je to tak kontroverzní.
Ale já osobně proti tomu nic nemám. Holt byznys je byznys, tak co neděláme. Geneticky se dnes manipuluje úplně se vším..

reagovat 3.7.2010 10:40 - Jááá

Ať si alergici pořídí...

Co to tu píšeš za píčoviny?????? To jsou teda rady.... !!!!!! Mysli hlavou a ne prdelí !

reagovat 3.7.2010 18:12 - Básník

Nechápu, co by na genetickém výběru vlastností mělo znamenat pro zvířata trápení

reagovat 22.3.2011 19:42 - Miloš

Ahoj mám taky alergii na srst a kočky mám obyčejny venkovni a doma je mit nemůžu ale 1 v budoucnu bych chtěl kočku bengalku a NEBO BENGALSKOU ( HIBRID KŘIŽENEC S DIVOKOU POVAHOVĚ KROTKA A ZBARVENÍ DIVOKA)

reagovat 22.3.2011 19:45 - dagmar

Ahoj mám taky alergii na...

a bengálku můžou mít alergici?

reagovat 20.7.2011 21:18 - finsev@gmail.com

téměř vše s čím příjdete z farmacie,kosmetiky a podobně do stiku je testováno na zvířatech,veškeré maso co jíte je převážně z velkochovů----všude zvířata neuvěřitelně trpí....ale stejně kdo z vás nemá koženou peněženku,pásek či boty_? nejíte maso? nepoužíváte ani krém na opalování?...pochybuju. lidé roubují stromky a taky kvůli tomu nikdo neřve že je to neetické,zvířata se šlechtí od nepaměti a kočka pro alergiky je dobrý nápad....ať žije genetika!!! :-)))

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Co to tu píšeš za píčoviny?????? To jsou teda rady.... !!!!!! Mysli...
Jááá  |  3.7.2010 10:40

Nechápu, co by na genetickém výběru vlastností mělo znamenat pro...
Básník  |  3.7.2010 18:12

Ahoj mám taky alergii na srst a kočky mám obyčejny venkovni a doma je...
Miloš  |  22.3.2011 19:42

a bengálku můžou mít alergici?
dagmar  |  22.3.2011 19:45

téměř vše s čím příjdete z farmacie,kosmetiky a podobně do stiku je...
finsev@gmail.com  |  20.7.2011 21:18

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *