Mučení zvířátek pro lepší krimiva

8.12.2003 00:00
Zvířátka

Demonstranti v maskách psů a koček a ve vězeňských oblecích protestovali v Praze proti výzkumům firmy IAMS. Firma vyrábí krmiva pro psy a kočky a podle aktivistů používá experimenty, při nichž jsou zvířata týrána. "IAMS zachází s pokusnými zvířaty jako s věcmi," řekl ČTK Tomáš Popp ze sdružení Svoboda zvířat, které akci svolalo.

"Není možné, aby za cenu kvalitnějšího krmiva umírala zvířata," upozorňoval kolemjdoucí jeden z aktivistů. Vedle něj stály čtyři klícky s demonstranty představujícími týraná zvířata. Lidé drželi transparenty vyzývající k bojkotu výrobků firmy IAMS a Eukanuba.

Andrew Buttler z mezinárodní společnosti PETA, která bojuje za etické zacházení se zvířaty, na přenosné obrazovce promítal záběry z tajné reportáže ve smluvní laboratoři firmy IAMS. Na záběrech byli zubožení psi uzavření v malých klecích, s chirurgicky odstraněnými hlasivkami, dlouho neléčenými zraněními a podobně.

IAMS se po uveřejnění záběrů bránila tím, že nevěděla, jaké podmínky v laboratoři panují. Podle sdružení PETA však smluvní laboratoře pravidelně navštěvují zaměstnanci firmy. Kromě toho má IAMS i laboratoře vlastní.

"Lze předpokládat, že všechny či většina nadnárodních koncernů vyrábějících krmiva pro zvířata využívá laboratorního testování," odhaduje Popp. Čeští výrobci podle něj tyto laboratorní pokusy směřované ke zkvalitnění krmiv nepoužívají, protože jsou finančně náročné. "Jsme jednoznačně pro to, aby se ve stravování psů a koček využívaly tradiční zkušenosti z domácích chovů, nikoli zkušenosti vykoupené krví pokusných zvířat," uvedl Popp.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Azalko jak jsi přišla na to že nemají zvířata duši?Je to živa bytost...
Zdena  |  7.12.2006 22:07

Naprosto souhlasím s Martinou. Radši se zamyslete, než vypouštíte...
Iva Baráková  |  7.9.2007 22:33

koukněte na stránky např. svoboda zvířat, tam máte videa i fotky a...
mama  |  10.11.2007 08:37

Založili jsme nové os na ochranu zvířat Pomocná tlapka. Máte li...
Pomocná tllapka  |  9.1.2008 10:21

Koukněte se na www.otevrioci.cz pak dejte videa a tam se koukněte na test...
uíí  |  8.2.2008 22:41

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *