Pes léčitelem

3.5.2000 00:00
Zvířátka

Pes je nejvěrnější přítel člověka. Říká se, že dokáže energeticky stáhnout nemoc svého pána na sebe. Na to byste však neměli spoléhat a právě kvůli této možnost se měli snažit zůstat zdraví, aby váš kamarád nemusel za vás trpět. On dokáže být prospěšný zdraví i jinak.

Pes vám pomůže nalézt místo vhodné k odpočinku a k spánku. Tam, kde lehává pes, nemůže být negativní geopatogenní zóna, která by mohla být vašemu zdraví nebezpečná. Pes by si na ni nikdy sám od sebe nelehl. Naproti tomu kočky si na takových místech libují.

Pravidelné procházky se psem v parku či volné přírodě prospějí vašemu pohybovému aparátu, srdci, plicím a celkově zlepší vaši kondičku.

V dnešní době plno lidí trpí osamocením a nedostatkem sociálních kontaktů. To, že neznáme své sousedy a ve svém bydlišti si připadáme jako cizinci, může mít na naši psychiku nepříznivý vliv. Pokud si pořídíte psa, nebude pro vás brzy problémem komunikovat s vašimi spoluobčany, minimálně alespoň s těmi, co jsou též pejskaři. Rázem se dovíte vše nejen o jejich mazlíčcích, ale i o jejich životních osudech a o životě vašeho města. Začnete si připadat, že do místa,kde bydlíte i patříte.

Do parku, kam chodíme s naší malou jorkšírkou Vicky, chodí i plno dětí a dospívající mládeže. Není tedy divu, že jednoho dne se tam začali objevovat i drogoví dealeři a nabízet hrajícím si dětem své "zboží". Díky několika pejskařům byli přes mobilní telefon zavoláni policajti. Přijeli téměř okamžitě a dealery zatkli. Od té doby je náš park "čistý". Dalo by se nadneseně říct, že pejskové bojovali proti šíření drog. A jejich páníčkové ten den měli jistě pocit, že byli nějak užiteční.

Zejména pro staré lidi možnost o někoho se starat, chodit na procházky a potkávat se s lidmi, má velký zdravotní význam. Udržuje psychiku lidí v čilosti. A dobrá psychika má pozitivní vliv na imunitní systém a je prevencí řady onemocnění. Pro osamocené lidi je pes dobrým kamarádem a zároveň může napomoci při hledání přátel či životních partnerů.

Pokud si pořídíte psa dlouhosrstého, můžete při každodenní úpravě srsti prožívat meditaci, při které zapomenete na všechny běžné starosti a problémy a procítíte jedinečnost okamžiku při jeho spokojeném vrnění.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Navštivte jiného veterináře.
 |  15.11.2008 21:10

http://www.blesk.cz/clanek/103523/valdik-ceka-na-vasi-lasku.html
I zvířata potřebují pomoc  |  17.11.2008 16:03

http://www.ahaonline.cz/clanek/aha-zverinec/61988/temhle-pejskum-hrozi-smrt-p...
Zbývá jim týden  |  7.8.2011 22:04

složil jsem báseň: Pes Punťa: Muj pes puntíček je šelmika má...
Jahoda  |  28.7.2014 18:47

oprava.báseń: Pes Pun´ta. Puntíček je šelmička má kulatá...
oprava  |  28.7.2014 18:52

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *