Pojištění domácích mazlíčků

9.1.2008 00:00
Zvířátka

Pojišťovny zaznamenaly velký zájem klientů o pojištění svých psů. Majitelé se mohou pojistit proti výlohám na léčbu úrazů a nemocí svých čtyřnohých přátel od září letošního roku. Od podzimu lidé mohou také financovat veterinární péči domácích mazlíčků prostřednictvím speciálního spotřebitelského úvěru.


"Zájem o pojištění psů je velký. To nás nepřekvapuje, protože bylo od počátku jasné, že chovatelé začnou hojně využívat možnost pojistit si své psy, kterou doposud neměli," řekl ČTK mluvčí České pojišťovny Václav Bálek. V rámci tohoto produktu už má ČP nahlášeno několik desítek pojistných událostí, počínaje zlomenými kůstkami v noze malého trpasličího jezevčíka až po průjem velkého bernardýna, dodal.


Pojištění pejsků nabízí také Česká podnikatelská pojišťovna. Zatím se počet smluv pohybuje řádově v desítkách kusů, což však odpovídá rozjezdu prodeje, upozornila mluvčí ČPP Renata Svobodová. Uvažují o něm i další tuzemské pojišťovny.


Jde o specializovaný pojišťovací produkt, který nespadá do tradiční nabídky pojišťoven působících na domácím trhu, řekl ČTK analytik serveru Finance Lukáš Buřík. Jeho využití prý záleží především na ceně. Nynější systém stojí na přímých platbách a mnohé zákroky či léky jsou pro majitele dosti finančně náročné, podotkl.


ČP při tvorbě tohoto pojištění vycházela ze zkušeností z Velké Británie, Německa a hlavně Švédska, kde má pojištění zvířat více než stoletou tradici a kde je pro majitele zcela běžnou věcí. Také podle průzkumu, který si pojišťovna nechala zpracovat, jeví o tento produkt zájem více než polovina všech tuzemských chovatelů. Ti prý dohromady na veterinární léčbu svých psů ročně vynaloží bezmála miliardu korun.


Majitelé mazlíčků mohou v případě jejich nemoci či úrazu využít i spotřebitelský úvěr. Tento speciální produkt uvedl na trh Home Credit.

Spotřebitelský úvěr je pro veterinárního lékaře variantou, kterou může nabídnout klientovi v situaci, kdy ten nemá dostatek peněz na léčbu zvířecího člena své rodiny, uvedla mluvčí Home Creditu Olga Mužíková. Podle reakcí veterinářů lze prý předpokládat, že lidé využijí úvěr především k pokrytí finančně náročné péče u psích mazlíčků, případně u koček. Nejčastěji je to v případě události vyžadující operaci. Sem patří zejména ochrnutí vyžadující operaci páteře nebo péče o zvířata po různých úrazech, dodala.
Filip Dušek

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Nevíhoda je, že zvíře musíš pojistit většinou mladé a zdravé....
Patrik  |  14.4.2011 12:30

nevíte co s prachama, že? pojistěte si taky vlastní hovno
-  |  14.4.2011 12:50

Tohle může napsat jenom PABLB!!!! Doporučuju Vám pojistit si hlavu,...
Hanka kterou nasral:) příspěvek o hovně  |  3.5.2011 14:27

Ty jsi ale idiot ! Hanka ti to napsala správně a měla ještě...
Pavel  |  4.8.2013 18:05

Nevím proč se pojištění zvířat ještě brání (nebo váhají) i...
Pavel  |  4.8.2013 18:10

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *