Síla domácích zvířat

Síla domácích zvířat

12.10.2004 00:00  |  Zvířátka

Nový překvapující vědecký výzkum představený v Glasgow na 10. Mezinárodní konferenci o vztahu člověka a zvířete (6. - 9. říjen) odhaluje dalekosáhlý přínos domácích zvířat na člověka - od majitelů domácích zvířat na celém světe, kteří chodí k lékaři ročně méně, až po školní děti z Velké Británie, které jsou méně nemocné.... celý článek

Komentářů: 50 | Poslední komentář: 21.7.2015 22:26

Komentáře

reagovat 3.4.2006 15:10 -

:D:D:D:D:D:D:D

reagovat 3.4.2006 23:03 -

???????????

reagovat 23.10.2007 10:14 -

Je to pravda.Můj kocour je o moc příjemnější společník, než manžel.V posteli mi nechrápe,naopak mě krásně hřeje nohy a probírat se jeho kožíškem je úžasné!

reagovat 23.10.2007 17:52 - Alenka

Já bych si kočičku pořídila hned, u rodičů jsem vždy nějakou měla, poslední jsem jim musela nechat, protože jsem začala bydlet s přítelem po podnájmech. Teď máme slušný podnájem, kde si zvíře i můžeme dovolit, jen přítel změnil zaměstnání a bude mít často noční. Z toho důvodu by bylo mít zvířátko asi hloupé, přítel bude chtít spát a máme jen jednu místnost. Na nečisto jsme si to vyzkoušeli s cizí půjčenou kočkou a ta skutečně nedala pokoj.

reagovat 23.10.2007 19:04 - Kid Lomihnát

Síla domácích zvířat? To mi připomíná sousedovo psa. Ten nekousne, ale je to takový halama, má sílu že už souseda několikrát porazil.

reagovat 9.1.2008 10:20 - Pomocná tlapka

Založili jsme nové os na ochranu zvířat Pomocná tlapka. Máte li možnost nám jakkoliv pomoci, neváhejte, pomůže každá konzerva, každá koruna, každý dobrovolník na propagaci. Na ulici čeká na pomoc 200 koček o kterých víme, a

snažíme se jim pomoci. Budujeme útulek, potřebujeme na něj finanční prostředky, pokud pomůžete, kočičky vám budou vděčné. Podrobnosti na www.utulek-kocky.cz

děkujeme všem za podporu a pomoc!!!

Všechny dotazy rádi zodpovíme prostřednictvím emailu. Předem děkujeme

pomocna.tlapka"email.cz

reagovat 14.3.2008 18:32 - Teta

Mít zvířátko je fajn, ale člověk musí počítat s tím, že si bude muset ledaccos odříci. Mám přítulnou čivavinku, které páchne z tlamičky, v noci mi chrápe do ucha, po ránu mi ožižlává prsty u nohou (jsem hrozně lechtivá), aby mě vzbudila - no prostě si rozumíme, protože já taky nejsem na jedničku a už si začínáme po 9.letech soužití být podobné i vzhledem. Ale nemohu jet do lázní, na pobytové rekreace, na různé lákavé akce - protože bych ji nedala do žádného psího hotelu, ani nikomu na hlídání. Nejen že by jí chyběla moje postýlka a náš zavedený denní režim, ale i mně samotné by se stýskalo, nic bych z takové dovolené neměla, kdybych pořád musela myslet na to, jestli se té mojí psí holčičce moc nestýská. Takže - není to ani tak otázka peněz (každoroční očkování, případná další vyšetření, krmení, vybavení atd.), co musí případný majitel psa (či jiného mazlíčka) zvažovat, ale především schopnost vyvinout dostatečné množství lásky ke zvířeti k překonání různých osobních omezení, aby pak "miláček" nebyl přítěží a neskončil - v lepším případě - v útulku. Zvažte to . . . !!

reagovat 14.3.2008 20:35 - Karel

Celý život chovám hospodářská zvířata. Je to pro život lepší škola než studium na pěti univerzitách. Člověk se naučí chápat a dělat jenom to důležité.

reagovat 14.3.2008 20:51 - jouda

mám farmu na kožešinová zvírátka. celý život je mě z toho blbě a chlastám.

reagovat 24.3.2008 16:10 - vrtule

Má osobní zkušenost:Zvířata neublíží,lidé ano.

reagovat 15.7.2008 10:53 - K

Mame super kocku doma, spava v posteli, obcas ji pachne z tlamicky, ale presto je to mazlicek muj nejvetsi ...

reagovat 3.8.2008 03:43 - hana

sveho siamskeho kocourka bych nevymenila ani za milion dolaru !

Muj siamak je muj nejlepsi kamarad, je mi utechou kdyz je mi zle, nekritizuje mne,

a ma mne rad takovou jaka jsem.

Manzela uz nemam, ten mne opustil, ale kocourek, ten zustava a nase pouto je silnejsi nez kdy jindy.

reagovat 3.8.2008 12:33 - Soames

Joudo, nevím, co chceš za duševní zážitky z toho, že vraždíš zvířata kvůli kožichu. Když je Ti z toho blbě, tak to prostě nedělej!

reagovat 29.9.2008 23:32 - DARINA

AHOJ, MOC PROSÍM O RADU. MÁM 8LETOU DCERU, JE A BUDE JEDINÁČEK. DLOUHO TOUŽÍ PO KOČCE, ČI PSU, ALE PROBLÉM JE V MANŽELOVI, KTERÝ S TÍM KATEGORICKY NESOUHLASÍ-PŘESTO, ŽE DCERU VELMI MILUJE. JAKO KOMPROMIS SE MU ZDÁL DOBRÁ ZAKRS. BERÁNEK, KETRÝ JE MOC FAJN, NICMÉNĚ TAKOVÉ POUTO S DCEROU, JAKÉ BY VYTVOŘIL PES SE DLE MÉHO NÁZORU NEMŮŽE S KRÁLÍKEM REALIZOVAT. MANŽEL MÁ ZVÍŘATA RÁD, VADÍ MU ALE, ŽE JE PSŮ POMALU VÍC, NEŽ LIDÍ, ŽE SE VENKU VŠUDE POVALUJÍ PSÍ VÝKALY, ŽE PES DO PANELÁKU NEPATŘÍ ATD. ATD. PORADTE PROSÍM NĚJAKOU DOBROU STRATEGII, KTERÁ BY NA MANŽELA ZABRALA- NERADA BYCH SE ROZVÁDĚLA. DÍKY MOC PŘEDEM.

reagovat 30.9.2008 00:58 - Iva

Kočku by manžel neschválil? To by byl dobrý kompromis mezi králíčkem a pejskem...

reagovat 30.9.2008 12:56 - DARINA

No on právě nechce slyšet ani o kočce- že prý smrdí, mohla by doma rozttrhat záclony, nebo poškrábat nábytek... Králíka už máme rok a mužíček je spokojený, jelikož králík je za naší nepřítomnosti hezky v kleci a nemůže nikde nic vyvádět. Já už fakt nevim, co dál. Tolik bych kotátko tý mojí Karolce přála- minulý rok už jsme měli dokonce jednu vyhlídnutou, byla jsem připravená si jí za každou cenu vydupat, ale nakonec jsme přece jen couvly. Kdyby mi někdo zaručil, že ta kočka by nic nevyváděla, tak už jí máme doma, ale názory lidí se bohužel různí-někteří říkají, že nemají s kočkou vůbec žádný problém, jiní zase, že jim doma občas něco zničí...Tak já nevim.

reagovat 30.9.2008 13:59 - Yossarian

Kočka nesmrdí....kocourek trochu ano,ale musí se nechat vykastrovat a pak to zmizí..kočička trochu ničí byt,ale je to výborný člen rodiny , krásně si povídá a mazlí se a má lečívé schopnosti na rozdíl od psa , od té doby , co máme kočky ( 2) jsme mnohem šťastnější, je to jako mit doma malé roztomilé miminko ...a je mnohem inteligentěnjší a komunikativnější, než králíček nebo morče.....třeba naše kočka se vykaká a přijde mi to říct, dívá se mi do očí a mňouká a já vidím, že chce abych to ulidila ....jsou každá jiná a obě sladké....

reagovat 30.9.2008 19:52 - DARINA

Trochu hloupá otázka-tu potřebu, kterou jdete uklidit vykoná na podlahu, nebo na koč. záchod? Já vím, že asi vypadam jako nějaká fajnovka, ale snažím se jen zjistit, jak moc jsou čistotný, abych s tím popřípadě na manžela mohla vyrukovat. Musim zvolit nějakou dobrou strategii a do vánoc ho přemluvit. Moc si ale nevěřím...Ještě něco- s králíkem, pokud mu nic neschází chodíme na veterinu jen 2krát do roka-u koček je ta péče asi ve všech směrech náročnější, že? Nerada bych Vás nějak zdržovala-stačí naznačit a já se budu snažit vyčíst něco z nettu....Zatim děkuji za odpovědi.

reagovat 30.9.2008 20:08 - Yossarian

Ony jsou právě moc čistotné...chodí samy na záchůdek, naše obě chodily od začátku, přitom jednu jsme našli v lese jako kotě, asi byla naučená z dřívějška...například kočka na špinavý záchudek nejde-na to pozor, pze jde vedle, když už je moc špinavý.....čistotný jsou , ovšem někdy škrabou koberec .... líbí se jim koše, přirozené materiály......ale když má takový odpor, tak to by možná to zvířátko trpělo, myslete taky na to , co cítí to zvíře, nejen že vy chcete hračku ...já jsem taky nechtěla zvíře ,ale ukecali mě a nás to moc obohatilo ....

Chodí se na začátku na celkovou prohlídku a jednou za rok očkování, to se dá koupit tabletka jen na stojáka na veterině a dát kočce do tlamičky, nám to poprvé ukázali a ted už to umíme .....

reagovat 1.10.2008 22:48 - DARINA

Aha, tak jsem zas o něco chytřejší. Ted mi ale trápí zase jiný problém- "jedna paní povídala", že když kočky mrouskají, je to s nima k nevydržení a klidně promnoukají celou noc. Když necham kočku kastrovat, vyřeším tím tenhle problém? A taky (jak se tak snažím promýšlet všechno raději dopředu), jezdíme na jaře a v létě na chatu, kde je velká zahrada. Sousedi mají kocoura celý den na dlouhém vodítku, ale to se mi moc nelíbí, myslíte že by mohla utéct a už se nevrátit? A poslední věc-doufám, že si s našim zakrs. králíkem "nepůjdou po krku"?!

reagovat 21.2.2009 19:02 - Jiřina

To se tu sice řešilo více než před půl rokem, ale fakt znova musím potvrdit:kočky ani kocouři ! nesmrdí ! Mnozí, jako můj milovaný kocour dokonce voní - ten můj zralým obilím.A jsou nejčistotnější ze všech "mazlíčků".Moje kočky se mnou navíc mluví,diskutují,hrají si tak kouzelně....Kdo to nezažil, možná nepochopí,ale přesto, že moje rodina je supr, kočky mi pomáhají prožívat každý den ještě intenzivněji.

reagovat 21.2.2009 19:33 - Petr

Kočky smrdí, ale někdo ten zápach nevnímá, protože je na něj zvyklý.

reagovat 2.6.2009 21:57 - rapotacka11

Moje zkušenost:kočky absolutně čistotné, vždy do záchodku- /můžete mít raději dva./ Mrouskání jsme řešili: při začátku říje injekce a následně kastrace /kočička/. Kocourek-když nešlo vydržet značkování -kastrace. Králíček ? Bez dozoru je nenechávám. Rozhodnete-li se pro kotě,upřímně doporučuji:vemte si 2kotata.Nebudete litovat.Kočka-y nám neskutečně obohacují život-nám oboum i naše děti,které už s námi nebydlí je milují. Kočičky máme obyčejné,krmíme je kvalitně-leze to ,,trochu" do peněz-jsme v penzi. O kočkách bych mohla napsat knížku,myslím,že mi může rozumět, kdo s nimi žije-žil.Hodně štěstí.

reagovat 2.6.2009 22:02 - rapotacka11

ještě dodatek:kočky fakt nesmrdí ,cítit bývá nekastrovaný kocourek

reagovat 2.6.2009 23:08 - Laura

Naši mají kastrovanou kočku, která je sice úžasně čistotná a odjakživaz vyklá být doma i venku..ale ten smrad se nedá vydržet..značkuje si..taky k nám lezou ostatní kocouři z okolí, který taky dělaj do rohů kolem domu, což teda taky šíleně páchne..kočku nikdy..miluju zvířata, všechny..ale kočku do bytu nebo domu ne...můžete říct, že to některá dělá některá ne a blablabla...ale stejně nevíte, co si domu přinesete a když už máte to zvíře třeba měsíc, tak ho pryč nedáte..takže...kočka smrdí..teda její značkování..

reagovat 4.6.2009 11:06 -

Kastrovaná kočka-kocour neznačkují, ale je fakt, že tam lezou cizí kocouři a ti si klidně značkují i v cizím bytě,utiskují kočičky a rvou se s nimi,kradou jim z misek - ted to taky prožíváme. Nevím,mám si kvůli cizím drzým kocourům pořizovat psa,nebo pořádnýho kocoura,který by tomu drzounovi vyprášil kožich. Jinak opakuji,kočky nesmrdí, pouze značky od nekastrovaných a to je tedy síla . . .

reagovat 3.7.2009 13:19 - Jan

S tímto článkem naprosto souhlasím.

Zvířátka obohacují náš život, mají na nás veskrze pozitivní vliv a když je opravdu milujeme, jsou nám nejen plně oddána, ale lásku nám stonásobně vrací. Jsou našimi nejlepšími kamarády a nikdy nás nezradí. Sdílí s námi naše radosti a trable a pomáhají nám přežít težké chvíle. Pejsci a kočičky mě i naši rodinu provázejí celý život (61 let)a neumím si to bez nich vůbec představit.

reagovat 5.5.2011 22:10 - Petr

Zvířata jsou chlupatí kamarádi, nikdy Vám neublíží... Zarmoutí Vás jen jednou...

reagovat 6.5.2011 06:40 - Ala

Kdo nikdy nemiloval zvíře, část jeho duše zůstává navždy neprobuzena...

reagovat 6.5.2011 07:09 - ano Pétře,

Zvířata jsou chlupatí...

řekl jsi to stručně, ale krásně výstižně

reagovat 6.5.2011 22:52 - J.

Mám tři kočičky. Dvě z útulku a jedno koťátko od kontejneru. I když jsou to malí čertíci, za nic bych je nevyměnila. Když si mi ta malá sedne na klín a mazlí se, zapomínám na všechny problémy. Vzít si je, bylo nejlepší rozhodnutí v mém životě.

reagovat 7.5.2011 00:03 - M.

Když si mi sedne na klín můj 30ti kilovej pejsek, okamžitě začnu mít problémy :-)) Zítra má 5-té narozeniny a doufám, že má ještě aspoň 2/3 života před sebou.

reagovat 7.5.2011 08:23 - J.

Když si mi sedne na klín...

Cha, cha. Chuděrko, to vám asi nekouká ani hlava. Ale co by pro ně člověk nevydržel. Jaké máte plemeno?

reagovat 7.5.2011 08:42 - Věra

Mně kočky vadí,nevím proč.Mám-li ji na klíně,vadí mi její předení,kručení.Najednou mám pocit tísně a začne mi srdeční arytmie.Ato se říká,že kočky uklidnujou.Pes mi nevadí.Čím to může být,

reagovat 7.5.2011 21:01 - Helena

Mám kocoura a psa. Kocour mi seděl na klíně a pes žárlil...Počkal,až kocour odejde a potom mi nečekaně začal šplhat na klín:-))Málem jsem přišla o život, nejsem sice hubenourek,ale mých 65 kilo proti jeho skoro 75 je docela málo:-) Když se postaví na zadní, kouká se na mně zvrchu.Ale je to zlatíčko, kocourek je hajzlík a zlobí-naschvál,aby na sebe upozornil.Žiju s nima sama a vůbec mi není smutno.
Verko, asi prostě máš na kočky uvnitř nějaký blok..Pocit tísně tomu nasvědčuje, možná z dětsví a nebo prostě kočičáci pro tebe nejsou.

reagovat 10.8.2011 00:30 - Už jim nezbývá ani týden

http://www.ahaonline.cz/clanek/aha-zverinec/61988/temhle-pejskum-hrozi-smrt-pomuzete.html

reagovat 10.8.2011 04:20 - l

Já jsem svého kočičího mazlíčka našla v Sokolově v kontejneru. Je to tříbarevná kočička.Teď nám přivedla čtyři koťátka.Chtěla jsem se zeptat ohledně kastrace. Jsou po ní nějaké komplikace,koťátka jsou sice nádherná ale všeho moc škodí.

reagovat 15.9.2011 20:25 - Andrea

Zvířata jsou chlupatí...

Petře, lépe bych to neřekla...

reagovat 30.12.2011 11:18 - marie

Kdo nikdy nemiloval zvíře,...

Ano ta laska,někdy si myslím, že je to nenormální miluji svoji kočičku i když ta moje je dominantní a o mazleni nestoji vždy,ale vždy když já potřebuji vyditelně trpí ,aby mi moji lásku vrátila, je úúúžasná.

reagovat 28.5.2012 20:42 - Lída

mám kočičku v bytě již 4 roky a pozoruji že se mi lépe dýchá nemám tolik zdravotních problémů ,jako dřív. myslím že na mně působí její přítomnost pozitivně, určitě má v sobě vekou sílu pozitivní energie.Která na mně působí, kladně.

reagovat 28.5.2012 21:28 -

Můj pes-má největší láska!

reagovat 28.5.2012 21:40 - Od

domácích zvířat a jejich pozorováním jsem se naučil spoustu životně důležitých věcí a mimo jiné i jak se chovat k lidem. Občas říkám, že zvířata jsou koneckonců taky jenom lidi,akorát jim říkáme psi,kočky,králíci,slepice a pod.Jen to chování mezi sebou mají mnohdy na vyšší úrovni než lidé a tím nám dokazují, že jsou v něčem vývojově vpředu a máme se od nich ještě mnoho co "partnersky" učit,abychom i my "zvířata" co si nadřazeně říkáme "lidé"se mohli posunout dál, než mnohdy na špičku svého nosu.Jsme mnohdy nad zvířaty tak pyšní a při tom sami o sobě toho tak málo víme...

reagovat 4.6.2012 20:55 - Síla domácích zvířátek

http://hobby.idnes.cz/vrtulnik-z-mrtve-kocky-07x-/hobby-mazlicci.aspx?c=A120604_145412_hobby-mazlicci_bma

reagovat 13.11.2013 13:03 - tlapka

Nejlepší moje životní období bylo, když jsem žila osamotě se svojí kočkou.

reagovat 21.7.2015 17:20 - důležitá záležitost

Prosím o radu: Ví někdo, zda žere andulka buchtu z angreštu?
Má někdo tu zkušenost?

reagovat 21.7.2015 17:51 - Ivan

domácích zvířat a jejich...

Můj pes je moje součást. Je mnohem lepší než řada lidí. Od zvířat se máme moc co učit. My namysleni... Nedal bych ho ani za miliardy!

reagovat 21.7.2015 17:53 - Žere

Prosím o radu: Ví někdo,...

Ale neměla by toho sezobat moc.

reagovat 21.7.2015 22:26 - Sára

Můj pes je moje součást....

přesně tak, já bych zase nedala za nic na světě své dva kocourky. Někdy si říkám, že jsem strašně bohatá, protože bych je nedala za žádné peníze světa! A o tom to je.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Nejlepší moje životní období bylo, když jsem žila osamotě se svojí...
tlapka  |  13.11.2013 13:03

Prosím o radu: Ví někdo, zda žere andulka buchtu z angreštu? Má někdo...
důležitá záležitost  |  21.7.2015 17:20

Můj pes je moje součást. Je mnohem lepší než řada lidí. Od zvířat...
Ivan  |  21.7.2015 17:51

Ale neměla by toho sezobat moc.
Žere  |  21.7.2015 17:53

přesně tak, já bych zase nedala za nic na světě své dva kocourky....
Sára  |  21.7.2015 22:26

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *