Syrová, vařená, nebo kupovaná strava pro kočky?

Syrová, vařená, nebo kupovaná strava pro kočky?

7.1.2011 00:00  |  Zvířátka

Kočka není malý pes. Touto obligátní poučkou začíná výuka studentů veterinární medicíny bezprostředně po jejich příchodu na fakultu. A platí to i ve výživě a potravních návycích. Kočka je na rozdíl od psa „čistý“ masožravec. ... celý článek

Komentářů: 18 | Poslední komentář: 2.4.2015 21:44

Komentáře

reagovat 8.1.2011 08:20 - Denisa

Pěkný článek, ještě to prosím vysvětlete mému kocourovi. Ten se granule nenaučil žrát. Použila jsem všechny metody. Žere pouze maso, kapsičky a občas lepší konzervy.

reagovat 8.1.2011 09:21 - Helena

Joo, kocourum neporučíš. Můj miluje granule ale pouze jednu značku,těch sní misku denně a k tomu kapsičky neee, to chce syrové maso.Je mu 9 let a vypadá jako klučík.Kupuji mu občas kapsičky,ale to rozháže a klepe tlapkou...Raději suší hubu:-)

reagovat 8.1.2011 19:19 - !

Vaše starosti bych chtěl mít.

reagovat 21.1.2011 18:08 - tonca

http://www.youtube.com/watch?v=Gs63yjqFbfE

reagovat 6.3.2011 15:09 - Nadide

Vaše starosti bych chtěl...

tim ze jsi tady ale potvrzujes ze je mas take :)

reagovat 19.3.2011 09:22 - chocho

Vaše starosti bych chtěl...

tak takové starosti ti nepřeju. Buď rád , že je nemáš !

reagovat 26.3.2011 13:17 - Alexandra

Tak podle vas syrove maso neni pro kocky dobre ??? Ja vubec nemam chut rozepisovat proc s vami nesouhlasim !!! My si muzeme vybrat cim budeme a nebudeme kocky krmit (kdyz uz mame ten luxus)ale uz si NEmuzeme vybrat ten nasledek naseho konani. Tak podle vas bysme meli behat po Africe a vsem selmam jejich ulovky prevarit nez se do toho pusti pokud je to syrove !! Ach jo, kam jsme se my blaznive lidske pokoleni dostali. Do doby TEMNA co se tyce jidla nejen pro zvirata ale i pro nas. Podle vas se take kocky dozivaji delsiho veku ??? Smesne! Vy asi moc nevite o zivote kocek a dnesnich psu !
Pro koho to pracujete ? Pro firmy co to odporne jidlo pro kocky delaji ?Vite co v tom vsechno je ? Pokud umite anglicky, najdete si clanky od lidi co o tom neco vedi !Bude vam na zvraceni co si nekdo mysli ze to kockam a psum staci. Oni na to doplaci zdravim a zivotama a jak jim je nam nereknou.

reagovat 26.3.2011 19:43 - ?

Copak vy nevíte, že kočky by kupovaly whiskas?

reagovat 27.3.2011 16:42 - Majka

Alexandro, co to blábolíš? My máme domácí kastrovanou kočku, čistokrevnou a krmíme ji jen granulemi a občas kapsičkou. V granulích má vitamíny a minerály, vlákninu, maso, vše podstatné. Lidské jídlo kočkám nedávejte! Maso vůbec ne, ani přemražené. To vám potvrdí každý veterinář.

reagovat 27.3.2011 20:08 - Majko,

lidské jídlo ne, ale co lidské maso? Myslíš, že by kočkám chutnalo?

reagovat 18.8.2011 00:13 - viki

Alexandro, co to blábolíš?...

To je pěkná blbost, že se kočkám nemá dávat syrové maso. Kočka je šelma a tak to je pro ni přirozená potrava. Nekrmím je tím denně, ale hovězí maso mají na přilepšenou každý týden a jak jim chutná!!!! A co má žrát taková mainská kočka, která se nedotkne kočičí stravy i kdyby měla umřít hlady??? Poraďte mudrcové!!!

reagovat 18.8.2011 08:09 - Helena

Mám kocoura a celý svůj život mám vlastně doma vždycky kočku-kocourka:-) Syrové maso nedávám, jen jako luxusní přidavek. A pod stromeček o vánocích. Snažím se dát maso co nejčastěji. Samozřejmě syrové.Když ho přemrazím,kocour to jí,ale s menší chutí. Jinak krmím granulemi a kapsičkami.
Samozřejmě by bylo ideální,krmit čerstvým masem. Ony i kočky to mají raději a nějaké výmysly o tom,že syrové maso nesmí jsou naprosto pitomé. Kočka je masožravec, draveček a maso jí patří ! Jen namám tolik financí,abych kocourovi denně koupila pořádnou flákotu. Mám ještě velkého psa a oba krmím granulemi,ale i masem. Pes dostává maso denně i do granulí. Odpůrcům normální přirozené stavy radím, proboha čtěte...Krmení šelem tak, jak se dnes dělá je jen berlička. Před lety jsem kocoura/jiného/ krmila výhradně syrovým masem a to i na doporučení veterináře. Prodělal operaci střev v mládí a pak "nesměl" nic,než masíčko. Také se dožil úctyhodného věku a umřel na úraz!

reagovat 14.2.2012 22:06 - Jirka

U koček, ačkoliv na to nevypadají, domestikace pokročila. Jistě v přírodě se živí uloveným mase, nepřemražují si ho, klidně se infikují. Taky je průměrná životnost koček volně žijících cca 5 let. Proti tomu britka krmená připravovanou kočičí stravou může žít až 20 let.
Kočka samozřejmě syrové maso miluje, přemražené o maličko míň, vařené ještě míň. Ale zase jí to prospěje.

reagovat 17.5.2013 10:15 - Debbi

Vážení,
člověku tuhne krev v žilách,když si uvědomí,kam až ta komerce sahá.Jsem vystudovaný nutriční specialista,dělala jsem na téma syrové stravy diplomku-oceněná jako nejlepší závěrečná práce ročníku ÚVK,takže vím,o čem mluvím!Veterináři bohužel velice rádi blábolí o tom,jak strašně zdravé jsou komerčně vyráběné granulky (dostávají za to také tučné provize, vybavení do ordinací atd.).Jsou to sice výborní chirurgové, ale jako výživáři stojí za starou belu(ono kolik se toho dokážete naučit za jeden semestr, že?) Dávejte všichni co nejpřirozenější stravu a uvidíte, jak vaše zvířátka ožijou,zbaví se civilizačních chorob a dožijí se vysokého věku. Pokud se nezajímáte o výživu hlouběji, doporučím pes 70% masa(z toho 30% kostí),30% zpařená zelenina,ovesné vločky,rýže(vařené)jako příloha a k tomu 2x týdně Roboran v prášku za 50,-Kč.U kočky akorát menší procento příloh. Waltham a jeho výrobky se 4% masa azcela nevyhovujícím složením, by měli radši držet jazyk za zuby astydět se,jak okrádají spotřebitele (viz. zadní strana obalu jakéhokoliv jeho produktu!)

reagovat 23.8.2013 12:01 - Zdeněk

Vážení,
člověku tuhne...

Debbi,
díky za alespoň jeden rozumný příspěvek.
Jsem promovaný zootechnik, takže o této problematice také něco vím. Současný trend syntetické stravy (granule, konzervy, atd.) má dva hlavní motivy :
- chovatelé koček jsou líní, nasypat granule, otevřít konzervu je náramně pohodlné
- chovatelé koček jsou hloupí, nedochází jim, že drtivá většina tzv. odborníků-veterinářů je sponzorované výrobci krmiv, popř. "tu nejlepší" značku sami prodávají, nemluvě o tom, že není v jejich zájmu, aby kočky byly zdravé a nepotřebovaly jejich "péči". Kdo má opravdový zájem a není líný, zadá si do vyhledávače heslo "BARF krmení" a něco si o tom přečte.

reagovat 16.3.2014 23:23 - Šari

Tak opět jeden článek zaplacený firmou Waltham... fakt snůška blábolů... pro kočku je syrové maso škodlivé a lepší je barevný navoněný šrot, plný konzervantů??? Proboha, to už lidstvo úplně zblblo?

reagovat 2.4.2015 21:44 - pajína

Na trhu je k dostání i kvalitní krmivo nikdo tu nepíše o tom ,že máte krmit barevným navoněným šrotem za pàr kaček co koupíte v Penny.Za mě syrové maso jen velmi vyjímečně kousek,dávám na rady odborníků.Kvalitní žrádlo potřebné bílkoviny již obsahuje.Nemyslím si ,že kočičí organismus umí odbourávat salmonelu,svalovce nebo tasemnici.Šelmi v Africe ani jinou možnost nemají a vezměte si nějakou domů,budete rádi že nedostanete svalovce

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

U koček, ačkoliv na to nevypadají, domestikace pokročila. Jistě v...
Jirka  |  14.2.2012 22:06

Vážení, člověku tuhne krev v žilách,když si uvědomí,kam až ta...
Debbi  |  17.5.2013 10:15

Debbi, díky za alespoň jeden rozumný příspěvek. Jsem promovaný...
Zdeněk  |  23.8.2013 12:01

Tak opět jeden článek zaplacený firmou Waltham... fakt snůška...
Šari  |  16.3.2014 23:23

Na trhu je k dostání i kvalitní krmivo nikdo tu nepíše o tom ,že máte...
pajína  |  2.4.2015 21:44

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *