Domácí mazlíčkové předčí životní partnery

Písni Jiřího Suchého, v níž posluchače ujišťuje, že kotě je solidní, nervy vám uklidní, dává za pravdu také výzkum který provedli vědci z buffalské univerzity v americkém státě New York. Ti totiž zjistili, že domácí mazlíčci dokáží odbourat stres, jenž sužuje jejich majitele, lépe než jejich lidští souputníci.

Tým vedený Karen Allenovou přitom nevycházel z obecného zjištění, že škádlení se psem, hlazení kočky, pohled na akvárium či dohadování se s papouškem umějí nastolit kýžený klid a mír do duše člověka. Ke svým závěrům dospěl na základě pokusu, jehož se zúčastnilo 240 manželských párů, které vystavil značnému psychickému tlaku. Polovina pokusných dvojic přitom žila ve společné domácnosti s některým ze zástupců živočišné říše.

Všichni dostali naprosto stejnou úlohu - vyřešit obtížný a komplikovaný matematický příklad. V přesně stanoveném časovém limitu, ale za odlišných podmínek. Někteří se s úlohou potýkali zcela osamoceně, další v přítomnosti partnera, jiným dělal společnost oblíbený čtyřnožec a zbylé morálně podporoval blízký přítel.

Výsledek mluví sám za sebe. Nejlépe a nejrychleji se vypořádala se záludným zadáním skupina, jejíž členové měli po svém boku domácího mazlíčka. Nejčastěji se přepočítávali a k chybnému výsledku dospívali ti, nad jejichž konáním bděl manžel či manželka. Skutečnost, že se vyskytuje v jejich blízkosti a sleduje jejich počínání bedlivým zrakem, považovali aktivní účastníci pokusu za zdroj mnohdy až neúnosného tlaku.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (26)

 • Obrázek uživatele hana
  hana (anonym)

  to je fakt,mam doma dve čičiny,a je to lepsi než být uplne sama,a v byte aspon nekdo čeka

  Kvě 23, 2007
 • Obrázek uživatele Roubrt
  Roubrt (anonym)

  Hani, ty to bereš jako náhražku. Spousta lidí ti řekne, že když tam na ně čeká zvíře, je to lepší, než když tam měli partnera ( partnerku)...:)))

  Kvě 23, 2007
 • Obrázek uživatele Pomocná tlapka
  Pomocná tlapka (anonym)

  Založili jsme nové os na ochranu zvířat Pomocná tlapka. Máte li možnost nám jakkoliv pomoci, neváhejte, pomůže každá konzerva, každá koruna, každý dobrovolník na propagaci. Na ulici čeká na pomoc 200 koček o kterých víme, a snažíme se jim pomoci. Budujeme útulek, potřebujeme na něj finanční prostředky, pokud pomůžete, kočičky vám budou vděčné. Podrobnosti na www.utulek-kocky.cz děkujeme všem za podporu a pomoc!!! Všechny dotazy rádi zodpovíme prostřednictvím emailu. pomocna.tlapka"email.cz

  Led 09, 2008
 • Obrázek uživatele tomaslezal"yahoo.com
  tomaslezal"yahoo.com (anonym)

  To můžu potvrdit. Náš koucour má tak drsný jazýček, že přítelkyně mu bohužel nemůže šlapat ani na paty, větší rozkoš neznám.

  Led 11, 2008
 • Obrázek uživatele Žaneta
  Žaneta (anonym)

  také máme doma s partnerem dva jokšírky.12 a 15let.toho straršího mám od svých 19let,takže se mnou prožil proměnu ze slečny v ženu..a stále ještě žije.jsou to moje miminka a dali mi v životě hrozně moc.nedovedu si představit život bez pejska...

  Led 14, 2008
 • Obrázek uživatele věra
  věra (anonym)

  To, co jsem hledala 20 let u muze a nenašla, jsem našla u pejska, který mi byl vnucen. Dnes bych ho už zanic nedala.Který muž dokáže být celý život věrný, vždy čekat na vás doma až přijdete, máte vždy jistotu že ho tam najdete, že vám neodejde do hospody, nebude hrát automaty, nebude vám kouřit pod nos a v noci vedle vás nahlas chrápat, že neusnete.Vždy ho máte po ruce, když máte potřebu se s něčím živým pomazlit a nemusíte se bát, že toho zneužije, že potřebuje něco vyprat nebo neuslyšíte větu:"co bude k večeři", která bývá někdy větou za cely den jedinou.Nikdy od něj neuslyšíte žádnou kritiku, polemiku,citové vydírání ani názor na to jak řídíte vlastní auto.Nemusíte řešit jeho lhaní a nevadí Vám jeho zahejbání.A jak je příjemné dotýkání se jeho kožíšku než dotyk spoceného těla a objemného pivního břicha.Jen málokdy jsou zvířata obézní,spíše jen trochu tluščí.Ten krásný pocit, že Vás potřebuje..a to nadšené vítání!Vítal Vás někdy takhle Váš muž? Oči má jen pro Vás a ten dlouhý pohled..Sametově hnědé, melancholické oči..říkají-potřebuji tě..celý svůj život..V každé situaci vždy upraven..připraven k okamžité aktivitě..Nikdy Vám nezkritizuje co jste mu uvařila!A že mu předkládáte jen vodu? S tím by jste leckde nepochodila!Nepřijde Vám domu opilý či dokonce zfetovaný..to vše nemusíte řešit! Žádné pokuty od revizorů či penále od pojišťovny!Spokojí se Váš manžel s ulehnutím na tvrdou zem? Přinese Vám každý manžel co mu přikážete aby přinesl? Bez řečí a s radostí? A s radostí čeká na další pokyny? Nemusíte mu prát prádlo!Pryč jsou špinavé ponožky!No nebyl by to naprosto ideální manžel?

  Bře 18, 2008
 • Obrázek uživatele Žane.
  Žane. (anonym)

  Věro,tohle kdyby dokázal chlap,za nic na světě ho nevyměním,ale bohužel prozatím a zřejmě navždy,nevyměním chlupáče.

  Bře 18, 2008
 • Obrázek uživatele Tayka
  Tayka (anonym)

  Milé dámy,nechci být nevkusná a obscénní,ale připusťme,že spousta žen dnes miluje své chlupaté mazlíčky i tak trošku jinak..jistě víte,co tím naznačuji,zkrátka je to potěšení,dokážou muže nahradit v plné míře a nedivme se tomu,svět již není,co býval.

  Bře 18, 2008
 • Obrázek uživatele Kristina
  Kristina (anonym)

  S radostí říkám,že doma mám zvířata tři:fenku německého ovčáka,žaka a přítele.Všechna zvířátka spolu vycházejí velice dobře,jen samečkové se někdy nepohodnou o mojí přízeň :D

  Bře 18, 2008
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Věro, to jsi napsala moc hezky, stoprocentní souhlas.

  Bře 18, 2008
 • Obrázek uživatele tomaslezal"yahoo.com
  tomaslezal"yahoo.com (anonym)

  Tayko, to jsi napsala moc hezky. Jeste by nekdo mohl pridat par detailu

  Kvě 28, 2008
 • Obrázek uživatele mirek
  mirek (anonym)

  Hm, žádné detily se nekonají. Animal sexem se nebude žádná chlubit.

  Říj 11, 2008
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  http://www.ahaonline.cz/cz/z-domova/53008/chrti-ze-spanelska-prosi:-zachrante-nas!/

  Říj 16, 2010
 • Obrázek uživatele Chtějí ho utratit
  Chtějí ho utratit (anonym)

  http://www.kocky-utulek.cz/?q=node/453

  Pro 07, 2010
 • Obrázek uživatele andrea
  andrea (anonym)

  To, co jsem hledala 20 let u...:) Můj muž mě vítá a náš pes chrápe tak, že nemůžeme spát, takže je to asi kus od kusu. Ale jinak jsou psí kamarádi fajn, tak přeju spoustu dalších společných vítacích a neprochrápaných let :)

  Led 07, 2011
 • Obrázek uživatele tomaslezal@yahoo.com
  tomaslezal@yahoo.com (anonym)

  :) Můj muž mě vítá a...andrea: Ale nenapsala jsi kdo má lepší jazýček ;-)

  Dub 27, 2011
 • Obrázek uživatele Hela
  Hela (anonym)

  andrea: Ale nenapsala jsi kdo...ty si ale úchylný prase!!

  Dub 27, 2011
 • Obrázek uživatele Gelgel
  Gelgel (anonym)

  ty si ale úchylný prase!!To není nic perverzního... spousta žen žije bez partnera a přesto potřebuje ukojit své tělesné choutky. Speciálně vycvičení pejsci-kundolízci se prodávají přes 50 let. Není to jen jedno plemeno, i když to bývají pejsci malých ras.

  Dub 27, 2011
 • Obrázek uživatele Klínoví pejsci na obrazech
  Klínoví pejsci ... (anonym)

  To není nic perverzního......rokokových dam nejsou klínoví jen proto, že by se chovali na klínech :-D

  Dub 27, 2011
 • Obrázek uživatele Gaba
  Gaba (anonym)

  To není nic perverzního......Proč se na každé diskusi objeví vždy nějaký úchyl a idioti jako jsi ty? Každé téma je vám dobré, jen abyste se ukájeli... Neštítíte se ničeho, tak jen do nás...!

  Dub 27, 2011
 • Obrázek uživatele Laura
  Laura (anonym)

  Proč se na každé diskusi...Já nevím, proč to píšeš. Je to pravda, ať se to někomu líbí nebo ne.

  Dub 27, 2011
 • Obrázek uživatele Tyhle psy chtějí utratit
  Tyhle psy chtěj... (anonym)

  http://www.ahaonline.cz/clanek/aha-zverinec/61988/temhle-pejskum-hrozi-smrt-pomuzete.html

  Srp 07, 2011
 • Obrázek uživatele Bé
  Bé (anonym)

  To by bylo kundolízků!

  Srp 07, 2011
 • Obrázek uživatele Kox
  Kox (anonym)

  To by bylo kundolízků!Kde se všichni tihle úchylové berou? Týrali je v dětství, nebo se s tím už narodili?

  Říj 09, 2011
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Tohle je domácí mazlíček. :-) https://www.youtube.com/watch?v=xwidefc2wpc

  Čer 07, 2017
 • Obrázek uživatele Útulek
  Útulek (anonym)

  https://www.blesk.cz/clanek/radce-zdravi-a-zivotni-styl-zivotni-styl/529810/jaroslava-se-v-modranech-stara-o-psy-ktere-nikdo-nechce-pejskum-poskytuje-privetivy-domov.html

  Říj 22, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama