Reklama

Holokaust nikdy neskončil

Na Václavském náměstí se v neděli, 26.6.2016 od 16:00, sejdou aktivisté, kteří nesouhlasí s následky lidského pocitu nadřazenosti. Proběhne zde rekonstrukce scény, kterou v dnešní době pamatuje již málokdo, nebo ji můžeme vidět pouze ve filmech.

Cesta na smrt může začít pouhým degradováním na číslo. Bytost, která vnímá bolest, strach i radost, zpravidla vůbec neví a netuší, zda se dožije dalšího rána. Řetězy, bolest, strach. To vše na jednom místě, to vše s přihlížením nás, lidí.

 

„Ačkoliv jsme tohle v minulosti již zažili, nepoučili jsme se z těchto chyb a i když nevědomky, podporujeme to i po 70 letech. V dnešní době plné válek, strachu a bolesti, stále zapomínáme, že i každý jeden z nás se svým chováním a způsobem života podílí na utrpení. Podílíme se na utrpení němých tváří, které se sami hájit nemohou.'' uvádí organizátoři akce.

 

Reklama

Skupinka aktivistů si zde nechá vytetovat číslo 269, aby tak vyjádřili celoživotní solidaritu se všemi těmito utlačovanými zvířaty a zvěčnili svědectví jejich utrpení.

 

Doufáme, že tímto aktem probudíme v lidech empatii a zvýšíme povědomí o těch, jejichž výkřiky hrůzy a bolesti slyší jen ocelové tyče a krví zbarvené stěny jatek; o těch, jejichž zoufalství a osamělost je slyšet jen v klecích laboratoří; o těch, jejichž smutek a bezútěšnost zůstává nevyslyšena za zdmi zoologických zahrad a akvárií po celém světě. My máme možnost volby, stačí jen změnit svůj přístup. Bolest je bolest, krev je krev, strach je strach.'' dodávají aktivisté.

 

Celou akci pořádá mezinárodní hnutí 269Life, které vzniklo v roce 2012 v Izraeli a je to číslo jednoho z nekonečné řady zotročených hospodářských zvířat, která každý den žijí a umírají bez našeho vědomí.  Více informací na webu www.269.cz.

Reklama

Komentáře

ShabbaTot (Ne, 26. 6. 2016 - 11:06)
jenže člověk a jeho strava je již prostě taková,že to maso potřebuje,jsou tam bílkoviny,minerál a co já vím ještě,navíc tuk obsažený v mase pomáhá k rozpuštění určitých vitamínů a bez něj to prostě nejde.
Vy všichni,kteří jste tak proti masité stravě okamžitě přestaňte jíst!
Tím,že jíte kefíry,mléko,jogurty,sýry,tvaroh podporujete chov zvířat a ty pak po "vyžítí" končí zákonitě na porážce.
Jezte pouze jídlo z obilí a luštěnic,ovoce a zeleniny a tak,ale to se nestane...že?
Anebo,pokud máte odvahu,zajedte na jatka a upozorňujte tam na nelidské zacházení s jatečnou zvěří a toto je asi tak jediná rozumná alternativa vymoci pro ty zvířata trochu lidské zacházení,která má smysl.
Jinak souhlas s tím,že stresované jateční zvíře má horší maso jak ekologicky chovaný skot,brav a kur,ta zvěř je štastná,protože běhá pod oblohov a pase pouze to lepší a proto je její maso chutné,zdravé a BIO IN a proto,pokud na pečínku,pouze BIO potraviny a nehledět na cenu a podporovat to.
Jinak ještě-prosím vás pěkně,srovnávat miliony nevinných zavražděných lidí s jatečním dobytkem prostě není košer.
Ty oběti si takové srovnání nezaslouží!
ShabbaTot (Ne, 26. 6. 2016 - 11:06)
...a co dál.....
Mít vznosté idee o morálce k jateční zvěři a při tom žrát masitý řízek se mě jeví jako pokrytectví .
ShabbaTot (Ne, 26. 6. 2016 - 12:06)
a co dál.....
Mít vznosté...a co je tam za partu sadomasochistických deviantů,kteří se nechají na veřenosti mučit žhavým železem?
Že by parta debilů a magorů ?

Četl jsem na to ohlasy na internetu a jsou záporné.
Nikoho toto sebeprznění nezajímá a má vás aktivisty za kretény a duševně narušené individua.
Pokud chcete ale něco dobrého udělat a aby to mělo smysl-upozorňujte na sadistické chování ke zvířatům na jatkách a to opravdu sadistické,bojujte za příznivé životní prostředí pro zvěř a chraňte přírodu jako jsou oceány a zdravou přírodu celkově a třeba olovnatý benzín,kouřící komíny přestupující emise,házení odpadků do oceánů a pod k tomu patří!
Ale nechat se na veřejnosti mučit železem a dělat ze sebe magory?
Tím nikoho neoslovíte.
Já bych třeba začal tím,že bych upozornil na sadistické jednání ku jateční zvěři na jatkách,jenže toto musí být právně podloženo důkazy.
Ale vystupovat proti jezení masa?
A koho tím prosímvás pěkně oslovíte?
Masožrout (Ne, 26. 6. 2016 - 12:06)
jenže člověk a jeho strava..."Jinak ještě-prosím vás pěkně,srovnávat miliony nevinných zavražděných lidí s jatečním dobytkem prostě není košer.
Ty oběti si takové srovnání nezaslouží!"

Ještěže ti aktivisté uznávají, že sami nejsou nic jiného nežjenom HOVADA.
A co bys čekal od takových hovad?

Masožrout (Ne, 26. 6. 2016 - 12:06)
"Jinak ještě-prosím......,že oni sami nejsou nic jiného než jenom HOVADA.

Sakra, nějak mi z toho vyhládlo, takže si jdu připravit pořádný kus flákoty k obědu.
269life (Ne, 26. 6. 2016 - 13:06)
Kvůli nepřízni počasí a dalším okolnostem budei nedělní akce zrušena. O novém termínu konání akce vás budeme včas informovat.
ShabbaTot (Ne, 26. 6. 2016 - 15:06)
...,že oni sami nejsou nic...ale oni na to jdou v mnohém dobře,dá se říci,že až do extrému.
V 80 % mají pravdu,ale ne ve všem.
Třeba lobování proti akvariím a ZOO.
Bohužel v dnešní době je to asi poslední způsob jak zachovat zcela vyhynulé druhy a jsou právě ti akvaristé a teraristé,kteří pod CITES zachraňují druhy před vyhynutím.
Co se týče pokusů na zvířatech,tak bych také zakázal,stejně jako kožešinové farmy a videa z čínských farem,kde jsou zaživa stahovány zvířata z kůže jsou na internetu,zhlédl jsem pouze část,protože jsem to celé nemohl dokoukat a od té doby mám na Čínu a její kulturu svůj nekorektní názor.Oni dokonce jsou i videa,kdy číňani ožežou dokola rybu ,pak osmahnou v oleji a podávají ještě živou se salátem a kořením na talíři a čínští gurmáni to milují..
Dobře tam mluví o znečištování oceánů a toto je velice palčivé téma a lidstvo si tím zadělalo v budoucnu na obrovský problém.
Co mají aktivisté proti myslivcům ?
A tam platí zákony přírody a ty jsou založeny na rovnováze energií a proto jsou v přírodě predátoři a jejich oběti-jinak to prostě nejde!
Jak se něco přemnoží a naruší rovnováhu energií,musí zase přijít něco,co tomu zamezí a v případě prasete,lišky a pod to byl vlk,medvěd,rys,..
Nic z toho v přírodě již není a proto vrcholným predátorem je člověk a myslivec a ten tyto druhy musí regulovat namísto predátorů.
Proč ?
Protože pokud ne,příroda si najde svou cestu a začne reguloval pomocí trichinelozy,střečkovitosti,vstekliny a prasečího moru a to pak jde z tlustejch do tenkejch !!
Dále to pálení a mučení železem,tak to je nechutné a na to jsou snad diagnozy,nebo co...
Dále přemlouvání ,aby byla veřejnost veganská.
Amě můj selský rozum říká,že se jedná o akci velkého bratra,který bude mít jednou snahu určovat jakou uhlíkovou stopu člověk jednou po sobě zanechá a aby nebyla vysoká,bude mu určovat co a kolik toho může sníst.
Ty teorie jsou a nejsou vymyšlené.....
Ale jak jsem napsal,spoustu toho co aktivisté propagují má smysl a dobrý cíl a na jejich místě bych třeba začal s přepravou dobytka na jatka v kamionech,kde se tento tísní bez místa,dusí se nedostatkem kyslíků a horkem a NEDOSTANE několik dní napít.
Spoustu z nich to pak nepřežije a uhyne.
Tam bych asi začal především,to je ověřitelné a snadno zjistitelné a proto i právně vymahatelné.


ShabbaTot (Ne, 26. 6. 2016 - 17:06)
ale oni na to jdou v mnohém...na You Tube je video-Izrael-veganský národ.
Takže toto hnutí pochází u Izraele a ano,má vekou hloubku lidskosti a lidské morálky.
Lidé se musí chovat ke zvířatům lidsky a vystupovat proti jejich psychickému a fyz, týrání..
Přesto mám ale jednu připomínku ohledně toho veganství a tu se mě můj selský rozum ptá,pokud by byla pouze veganská strava CO by uživilo ty miliardy lidí na planetě?
Sojové maso,ovoce a zelenina ?
Ono je jedna věc být syt a v pohodě a ta druhá mít hlad a bojovat o přežití..
Ještě mě zaujala na You Tube videa,kde se lidé mazlí s kočkovitou velkou šelmou jako je lev a tygr,medvědem a tak.
Ano,oni se vzájemně mazlí a projevují si náklonnost,ale to proto,že jsou syti.
Pokud by totiž ne,potom takový tygr zblajzne svého páníčka a ani u toho nezamlaská !
Opačně to platí také.
Takže toto je syrová realita,ale 269life mají prostě pravdu v tom,že týrání zvířat je nelidské a mělo by se tomu zabránit a třeba ty kamiony jak jsem napsal,tak toto se děje po celé EU v masovém měřítku .
Pro instalaci kamer na jatka jsem pro,to je moc dobrý nápad.

ShabbaTot (Ne, 26. 6. 2016 - 19:06)
na You Tube je...celé to hnutí 269life je založeno na vysoké humanitě a boji proti bezpráví a nacizmu,jenže toto si israelští mohou dovolit,oni jsou jako vysoce vzdělaný a schopný národ schopni se o sebe postarat a klidně tam to veganství může mít budoucnost.
Jsou jako národ,který má přes 200 NC za vědu schopni si obstarat i jiné zdroje potravin jako to maso a být živi a zdrávi a to samé platí i pro Indii,tam se maso také nejí.
Já tam byl a přes měsíc jsem maso nejedl,pouze jejich stravu a žil jsem taky.
Takže to jde.
A Indové jsou také inteligentní národ,přesto je zde ale jedno ale a to takové,jaký zdroj příjmů si obstarají společnosti,kde je více jak 50 % negramotnost a třeba to vepřové se tam nesmí?
Žádný-jsou tam hladomory!
A to rozhoduje,to se to mudruje o veganství,když je člověk syt,ale jak by měl hlad,ohled by šel stranou a byla by z něj šelma a predátor.
Přesto vše ale tomuto hnutí fandím a fandím mu proto,že je z Israele a ten je můj idol.Pokud jeho aktivisté zajistí slušné chování ke zvířatům,má to hluboký smysl a cíl .
ShabbaTot (Po, 27. 6. 2016 - 07:06)
celé to hnutí 269life je...no ale...nějak mě vadí to lobování proti České myslivosti...
Prý je norování lišek AUT a nehumální....ale ani jedna zmínka o tom,že liška je nosičem vztekliny a proto škodná a na hubení povolená po celý myslivecký rok.¨
Pravda...v Israeli lišku a její vzteklinu nemají,ale zato tam mají vzteklé islamisty a ty IDF také celoročně hubí jako škodnou ,aby se to nepřemnožilo a neškodilo..no.
Tak at nechají naše lišky a myslivost na pokoji a ten obrázek,jak tam jsou ti muži ve strachu před řezníkem s kudlou a na porážku mě s Israelem také nekoleruje,protože současný Žid je bojovník,hrdý na svůj původ a néé žádný ohebhřbet a put´ka,vovce čekající na porážku od řezníka,,,,to jenom k tomu pokrytectví ..že?
Marie (Po, 27. 6. 2016 - 08:06)
na You Tube je...Co by uzivilo miliardy lidi na planete? - obiloviny, lusteniny, zelenina, ovoce, vejce - na netu se da dohledat, kolik pudy je potreba pro nakrmeni masozravce (nejpre se musi vykrmit ty zvirata) a kolik pro vegana. Samozrejme, ze vegan potrebuje mnohem mene pudy.

Jinak budoucnost bude asi tez v konzumaci cervu a brouku, kteri jsou zrojem bilkovin a daji se snadno mnozit.
Roman (Po, 27. 6. 2016 - 09:06)
no ale...nějak mě vadí to...Vzteklina se u nás již u lišek několik let nevyskytuje - v ČR zaznamenán poslední případ vztekliny u lišky v okrese Turnov v roce 2002.Od té doby byl zaznamenán výskyt vztekliny u netopýrů v roce 2005 a loni v Riegrových sadech v Praze.
ShabbaTot (Út, 28. 6. 2016 - 07:06)
Co by uzivilo miliardy lidi...ale paní Marie,zde se jedná hlavně o třetí,rozvojový svět a ten je jak v tropech,kde je úrodná ,ale je i v pouštích,polopouštích a savanách,kde spadne pouze několik srážek ročně.
A toto mnou jmenované lokality jsou oblasti s miliardama lidí,lidí,kteří chtějí každý den jíst a pouze ta veganská strava jim stačit nebude.
Ano,vegan potřebuje méně půdy,ale v těchto oblastech je tomu naopak,právě že potřebuje v těchto suchých oblastech více půdy jak masožravec,protože k chovu jateční zvěře stačí dejme tomu poze chév,stáj,ohrada a to se vejde na rozlohu kolem baráku.
Když jsem byl v třetí zemi,nebudu jmenovat jaké,viděl jsem dokonce i dobytek v jedné chatrči s domorodci.
Ale k veganské stravě v těcho oblastech je třeba pole,lán,sady -prostě velký kus půdy a té se těch lidem třeba nedostává.
Nemají na ni peníze protože žijí z ruky do úst-pokud ovšem mají práci.
Takže v globálu vzato,veganská strava v zemích 3-ho světa nehrozí,tato je umožněna pouze v bohatých místech a státech a u lidí,kteří jsou schopni si zajistit i jiný zdroj potravy jak to maso.
Já bych to typoval na ten Israel,západní Evropu,Rusko,Indii a Ameriku,ale pouze tu severní.
Ostatek světa se masa prostě nevzdá a toho je většina,navíc ve světě ubývá vody a takový chopní lidí jako jsou v Israeli,aby zůrodnili poušt a udělalo se z úrodné půdy prostě moc ve světě není.
A o vodu se povedou války,byl jsem v Africe u Masajů a ti svých krav a koz nevzdají ani náhodou pro nějakou veganskou stravu.
A nejen Masajové,dá se říci,že většina národů Afriky a Asie.
Myšlena 269 life je ale krásná,zde se vystupuje proti týrání zvířat a zvěře a to je nadčasová ideologie a tu budoucnost ocení.
Oni Israelci jsou vůbec schopní a mimořádně,nadprůměrně schopní a inteligentní lidé a vědí co je správné a co ne a boj za práva zvířat na slušný život v budoucnu osloví velké množství lidí.
To je správná cesta.
Ale bez toho masa to prostě všude ve světě nepůjde.
Co se týče lišek,tak ty přenášejí vzteklinu a ta je přenosná na člověka.
Ještě jsem si vzpomněl,jak v r. 1980 hrozila v Polsku občanská válka polská vláda odebrala myslivcům v Polsku flinty.
Netrvalo dlouho a z Polska se do českého pohraničí ta vzteklina skutečně dostala a to se jednalo pouze o několik týdnů,kdy ten myslivec lišku nereguloval.
A to není žádná legrace,zde jde o život a proto se ptám-čí život má přednost.
Lišky,anebo člověka...?
To samé černá zvěř jako jsou divoká prasata.
Tam ,kde se přemnoží a myslivec stav nereguluje ihned na základě přírodních zákonů nastupuje přirozený přírodní výběr a selekce v podobě prasečího moru.
A to se pak třeba uzavře do karantény oblast o rozloze desítek,stovek km a vše prasečí,divoké,domácí jde na porážku a do kafiny a stát a člověk pak přichází o miliardy a miliardy a škodí to státnímu hospodářství.
Tam prostě není místo na humanitu!
Jak jde o peníze ,zdraví a život,jdou city a humanita stranou.

Marie (Út, 28. 6. 2016 - 10:06)
ale paní Marie,zde se jedná...Že to úplně všude bez masa nepůjde, je mi jasné, ale současná spotřeba je neudržitelná. To že třeba v Gronsku, kde je po většinu roku zima budou dál jíst hlavně maso, je jasné. Jde o taší zápaďáckou nadměrnou spotřebu masa ve všech podobách, která ničí životní prostředí a k zvířatům se chová nehumánně. Velkochovy masa znečišťují vodu, podílí se na tvorbě skleníkového efektu...Řešením jsou podle mne malé tradiční farmy - zdražení masa. Prostě maso by bylo jako dřív na svátek. Ozdravilo by to životní prostředí i lidi.
ShabbaTot (Út, 28. 6. 2016 - 11:06)
Že to úplně všude bez...tak s tím souhlasím,třeba ty naše české uzeniny a salámy,všechno E a náhražky.
Já to přestal jíst a namísto toho jím hodně sojové maso,je to takové mase,nemaso a když se to umí dobře udělat ,je to dobré.
Tak se ročně sní o celé metráky méně toho normálního a tělu to neschází.
Náhrady existují a tělu to prospívá.
Ale zpět ke zvířatům.
Zde je to také otázka ekonomiky,když bude mít mladá rodina dát za jakékoli jídlo méně,dá to protože její životní úroveň je špatná.
Tam jsou nutné výdaje a když se při koupi vepřového bůčku dá méně jak za ekologické potraviny,potom cena rozhoduje.
A ta je při koupi vepřového menší.
Navíc je to potravina k dostání všude a ve velkém,nadnárodní koncerny na tom vydělávají miliardy a jdou si tvrdě za svým.
Tam bude těžký protivník...a s životní úrovní mladých rodin zde a na západě rozhodne právě ten východ,že zde se to veganství bude prosazovat hůře,jak třeba v bohaté západní Evropě.
Stejně je ta myšlenka ale krásná,chovat se slušně ke zvířatům,ze své osobní zkušenosti vím,že protože miluji psy a kočky,mám to za živá stvoření a navíc i docela inteligentní a proto bych to nedokázal jíst.

ShabbaTot (Pá, 1. 7. 2016 - 14:07)
tak s tím souhlasím,třeba...ale paní Marie,jedno mě můj selský rozum říká a to asi to,že pokud si někdo za každou cenu stojí na svým názorem a preferuje jej na jedné straně a na té druhé za každou cenu prosazuje a je připraven i za cenu nesouhlasu toto prosadit a na té druhé se zase nechá mučit žhavým železem,je to tak trochu fundamentalista.
A víte vy co mě můj selský rozum ještě říká?¨
Že pokud takto nebere ohled na sebe,nebude jej brát ani na druhé.
polkanová kleopatra (St, 7. 11. 2018 - 12:11)
parchanti
Reklama