Pojištění domácích mazlíčků

Pojišťovny zaznamenaly velký zájem klientů o pojištění svých psů. Majitelé se mohou pojistit proti výlohám na léčbu úrazů a nemocí svých čtyřnohých přátel od září letošního roku. Od podzimu lidé mohou také financovat veterinární péči domácích mazlíčků prostřednictvím speciálního spotřebitelského úvěru.

"Zájem o pojištění psů je velký. To nás nepřekvapuje, protože bylo od počátku jasné, že chovatelé začnou hojně využívat možnost pojistit si své psy, kterou doposud neměli," řekl ČTK mluvčí České pojišťovny Václav Bálek. V rámci tohoto produktu už má ČP nahlášeno několik desítek pojistných událostí, počínaje zlomenými kůstkami v noze malého trpasličího jezevčíka až po průjem velkého bernardýna, dodal.

Pojištění pejsků nabízí také Česká podnikatelská pojišťovna. Zatím se počet smluv pohybuje řádově v desítkách kusů, což však odpovídá rozjezdu prodeje, upozornila mluvčí ČPP Renata Svobodová. Uvažují o něm i další tuzemské pojišťovny.

Jde o specializovaný pojišťovací produkt, který nespadá do tradiční nabídky pojišťoven působících na domácím trhu, řekl ČTK analytik serveru Finance Lukáš Buřík. Jeho využití prý záleží především na ceně. Nynější systém stojí na přímých platbách a mnohé zákroky či léky jsou pro majitele dosti finančně náročné, podotkl.

ČP při tvorbě tohoto pojištění vycházela ze zkušeností z Velké Británie, Německa a hlavně Švédska, kde má pojištění zvířat více než stoletou tradici a kde je pro majitele zcela běžnou věcí. Také podle průzkumu, který si pojišťovna nechala zpracovat, jeví o tento produkt zájem více než polovina všech tuzemských chovatelů. Ti prý dohromady na veterinární léčbu svých psů ročně vynaloží bezmála miliardu korun.

Majitelé mazlíčků mohou v případě jejich nemoci či úrazu využít i spotřebitelský úvěr. Tento speciální produkt uvedl na trh Home Credit.

Spotřebitelský úvěr je pro veterinárního lékaře variantou, kterou může nabídnout klientovi v situaci, kdy ten nemá dostatek peněz na léčbu zvířecího člena své rodiny, uvedla mluvčí Home Creditu Olga Mužíková. Podle reakcí veterinářů lze prý předpokládat, že lidé využijí úvěr především k pokrytí finančně náročné péče u psích mazlíčků, případně u koček. Nejčastěji je to v případě události vyžadující operaci. Sem patří zejména ochrnutí vyžadující operaci páteře nebo péče o zvířata po různých úrazech, dodala.
Filip Dušek

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele Mariana
  Mariana (anonym)

  "Od září letošního roku"? To asi těžko... :)

  Led 10, 2008
 • Obrázek uživatele Monča
  Monča (anonym)

  Chtěla jsem se zeptat na pojištěni kočky jak a kde ho zřídit.Mám doma kocourka a chtěla bych jo pojitit.Mužete mi napsat na meil turborak"centrum.cz

  Lis 01, 2008
 • Obrázek uživatele JITKA
  JITKA (anonym)

  Také se zajímám o pojištění zvířátek,před týdnem náš kocourek prodělal operaci a zrovna levné to nebylo,tak by mě zajímalo kde se dá kocourek pojistit.Děkuji za radu.

  Lis 02, 2008
 • Obrázek uživatele Jaruš
  Jaruš (anonym)

  Pokud máte zájem o pojištění mazlíčků, napište na jgajduskova@seznam.cz

  Dub 13, 2011
 • Obrázek uživatele Patrik
  Patrik (anonym)

  Také se zajímám o...Nevíhoda je, že zvíře musíš pojistit většinou mladé a zdravé. jakmile je nemocné, už ho většinou nepojistí.

  Dub 14, 2011
 • Obrázek uživatele -
  - (anonym)

  nevíte co s prachama, že? pojistěte si taky vlastní hovno

  Dub 14, 2011
 • Obrázek uživatele Hanka kterou nasral:) příspěvek o hovně
  Hanka kterou na... (anonym)

  nevíte co s prachama, že?...Tohle může napsat jenom PABLB!!!! Doporučuju Vám pojistit si hlavu, třeba na blbost.

  Kvě 03, 2011
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  nevíte co s prachama, že?...Ty jsi ale idiot ! Hanka ti to napsala správně a měla ještě přitvrdit... Vole.

  Srp 04, 2013
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Nevím proč se pojištění zvířat ještě brání (nebo váhají) i ostatní pojišťovny u nás. Mohou na tom jen vydělat a majitelé i chovatelé zvířat budou jen spokojeni.

  Srp 04, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama