Síla domácích zvířat

Nový překvapující vědecký výzkum představený v Glasgow na 10. Mezinárodní konferenci o vztahu člověka a zvířete (6. - 9. říjen) odhaluje dalekosáhlý přínos domácích zvířat na člověka - od majitelů domácích zvířat na celém světe, kteří chodí k lékaři ročně méně, až po školní děti z Velké Británie, které jsou méně nemocné.

KAM NECHODÍ DOMÁCÍ ZVÍŘÁTKO, CHODÍ DOKTOR

Průzkumy provedené ve velkém měřítku na více než 11 000 Australanech, Číňanech a Němcích dokazují, že se majitelé domácích zvířátek těší lepšímu zdraví. Za dobu pěti let navštívili majitelé domácích zvířat o 15 - 20% méně často lékaře za rok než osoby nevlastnící žádné domácí zvíře1.

Výsledky ukázaly, že nejzdravější skupinou, tj. ti, kteří navštívili lékaře nejméně často, jsou lidé, kteří neustále vlastní domácí mazlíčky. Další nejzdravější skupinou jsou ti, kteří si pořídili domácí zvíře v průběhu studie, ale předtím žádné ještě neměli. Nejméně zdravou skupinou byli lidé, kteří domácí zvíře nikdy nevlastnili, nebo už nevlastnili.

MÉNĚ NEMOCÍ U DĚTÍ VLASTNÍCÍCH DOMÁCÍ ZVÍŘÁTKO

Dr. June McNicholas, psycholožka zdraví, představila výsledky studie, která zkoumala 256 dětí ve věku pět až jedenáct let na třech školách v Anglii a Skotsku.

Klíčová zjištění jsou:

 • Absence z důvodu nemoci byly výrazně nižší u dětí vlastnících domácí zvířata.
 • Docházka dětí v přípravných třídách byla o 18% lepší než docházka dětí nevlastnících domácí zvířata a docházka dětí z prvních tříd byla o 13% lepší.
 • Docházka dětí vlastnících domácí zvířata se rovnala třem týdnům školy navíc ve srovnání s dětmi z rodin nevlastnících domácí zvířata (děti ve věku pět až sedm let).

  KOČKY ROZVESELUJÍ DĚTI A STARŠÍ OSOBY

  Studie provedena na 500 majitelích koček ve stáří nad 55 let provedená Cats Protection odhalila:

 • 82% osob se domnívá, že jim kočka pomohla překonat pocity stresu
 • 62% dotázaných tvrdí, že jim kočka pomohla překonat pocity osamění
 • 75% dotázaných někdy raději sdílelo své pocity se svou kočkou než se svým partnerem nebo přítelem.

  Tentýž průzkum se zaměřil také na 100 mladých majitelů koček ve věku pod 13 let:

 • 80% řeklo, že jim kočka pomohla vycházet lépe se svou rodinou a přáteli
 • 81% sdělilo, že by si raději povídali o svých pocitech se svou kočkou, než s maminkou, tatínkem nebo přítelem
 • 87% dětí považují svou kočku za "blízkého přítele".

  Jiná studie se zaměřila na 100 osob ve věku 20 - 40 let a potvrdila, že tolerance ke kočkám může přesáhnout toleranci vůči lidským vztahům:

 • Téměř polovina respondentů spalo lépe se svou kočkou v posteli než se svým partnerem!
 • 60% uvedlo, že by tolerovali zápach z tlamy své kočky, ale ne svého partnera
 • 55% by tolerovalo, kdyby jejich kočka přes noc přetahovala na sebe přikrývky, ale netolerovali by to u partnera.

  DOMÁCÍ ZVÍŘATA BRÁNÍ VĚZŇŮM DOPOUŠTĚT SE PŘESTUPKŮ

  Výsledky projektu POOCH (pozitivní příležitosti, očividná změna se psy) zdůraznila terapeutickou moc psa a ukázala, že 100% mladých delikventů, kteří se podrobili programu psí terapie, se nevrátilo do nápravného systému.

  Problémová mládež, která prokazovala problémy s chováním jako ztrátu kontroly, odpor k autoritám a špatné sociální způsoby, byla dána do kontaktu s problémovými psy, aby se navzájem od sebe naučili přijatelnému chování. Výsledky poskytují slibné závěry s ohledem na schopnost psů naučit problémovou mládež zodpovědnosti, trpělivosti, soucitu a pozitivní pracovní etice.

  Profesor Dennis C. Turner, prezident IAHAIO, řekl: "V posledních 10 letech se konference IAHAIO pořádané každé tři roky staly celosvětově nejdůležitějším setkáním pro sdělování posledních výsledků výzkumů a inovací programu. Je to živý kanál předávající výsledky vývoje v oblasti vztahů člověka a zvířete vědecké/lékařské a zdravotnické obci, jakož i široké veřejnosti prostřednictvím médií.

  Kvalita výzkumu přínosu společenských zvířat na naše zdraví a pohodu a následné hodnocení terapeutických a výchovných programů bez pochyby dosáhli standardu, kterého si cení i jiné zavedené disciplíny. Vazba člověka a zvířete opravdu nyní

 • Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
  Diskuze ke článku
  Přidat komentář

  Komentáře (51)

  • Obrázek uživatele Návštěvník
   Návštěvník (anonym)

   :D:D:D:D:D:D:D

   Dub 03, 2006
  • Obrázek uživatele Návštěvník
   Návštěvník (anonym)

   ???????????

   Dub 03, 2006
  • Obrázek uživatele já
   já (anonym)

   Je to pravda.Můj kocour je o moc příjemnější společník, než manžel.V posteli mi nechrápe,naopak mě krásně hřeje nohy a probírat se jeho kožíškem je úžasné!

   Říj 23, 2007
  • Obrázek uživatele Alenka
   Alenka (anonym)

   Já bych si kočičku pořídila hned, u rodičů jsem vždy nějakou měla, poslední jsem jim musela nechat, protože jsem začala bydlet s přítelem po podnájmech. Teď máme slušný podnájem, kde si zvíře i můžeme dovolit, jen přítel změnil zaměstnání a bude mít často noční. Z toho důvodu by bylo mít zvířátko asi hloupé, přítel bude chtít spát a máme jen jednu místnost. Na nečisto jsme si to vyzkoušeli s cizí půjčenou kočkou a ta skutečně nedala pokoj.

   Říj 23, 2007
  • Obrázek uživatele Kid Lomihnát
   Kid Lomihnát (anonym)

   Síla domácích zvířat? To mi připomíná sousedovo psa. Ten nekousne, ale je to takový halama, má sílu že už souseda několikrát porazil.

   Říj 23, 2007
  • Obrázek uživatele Pomocná tlapka
   Pomocná tlapka (anonym)

   Založili jsme nové os na ochranu zvířat Pomocná tlapka. Máte li možnost nám jakkoliv pomoci, neváhejte, pomůže každá konzerva, každá koruna, každý dobrovolník na propagaci. Na ulici čeká na pomoc 200 koček o kterých víme, a snažíme se jim pomoci. Budujeme útulek, potřebujeme na něj finanční prostředky, pokud pomůžete, kočičky vám budou vděčné. Podrobnosti na www.utulek-kocky.cz děkujeme všem za podporu a pomoc!!! Všechny dotazy rádi zodpovíme prostřednictvím emailu. Předem děkujeme pomocna.tlapka"email.cz

   Led 09, 2008
  • Obrázek uživatele Teta
   Teta (anonym)

   Mít zvířátko je fajn, ale člověk musí počítat s tím, že si bude muset ledaccos odříci. Mám přítulnou čivavinku, které páchne z tlamičky, v noci mi chrápe do ucha, po ránu mi ožižlává prsty u nohou (jsem hrozně lechtivá), aby mě vzbudila - no prostě si rozumíme, protože já taky nejsem na jedničku a už si začínáme po 9.letech soužití být podobné i vzhledem. Ale nemohu jet do lázní, na pobytové rekreace, na různé lákavé akce - protože bych ji nedala do žádného psího hotelu, ani nikomu na hlídání. Nejen že by jí chyběla moje postýlka a náš zavedený denní režim, ale i mně samotné by se stýskalo, nic bych z takové dovolené neměla, kdybych pořád musela myslet na to, jestli se té mojí psí holčičce moc nestýská. Takže - není to ani tak otázka peněz (každoroční očkování, případná další vyšetření, krmení, vybavení atd.), co musí případný majitel psa (či jiného mazlíčka) zvažovat, ale především schopnost vyvinout dostatečné množství lásky ke zvířeti k překonání různých osobních omezení, aby pak "miláček" nebyl přítěží a neskončil - v lepším případě - v útulku. Zvažte to . . . !!

   Bře 14, 2008
  • Obrázek uživatele Karel
   Karel (anonym)

   Celý život chovám hospodářská zvířata. Je to pro život lepší škola než studium na pěti univerzitách. Člověk se naučí chápat a dělat jenom to důležité.

   Bře 14, 2008
  • Obrázek uživatele jouda
   jouda (anonym)

   mám farmu na kožešinová zvírátka. celý život je mě z toho blbě a chlastám.

   Bře 14, 2008
  • Obrázek uživatele vrtule
   vrtule (anonym)

   Má osobní zkušenost:Zvířata neublíží,lidé ano.

   Bře 24, 2008
  • Obrázek uživatele K
   K (anonym)

   Mame super kocku doma, spava v posteli, obcas ji pachne z tlamicky, ale presto je to mazlicek muj nejvetsi ...

   Črv 15, 2008
  • Obrázek uživatele hana
   hana (anonym)

   sveho siamskeho kocourka bych nevymenila ani za milion dolaru ! Muj siamak je muj nejlepsi kamarad, je mi utechou kdyz je mi zle, nekritizuje mne, a ma mne rad takovou jaka jsem. Manzela uz nemam, ten mne opustil, ale kocourek, ten zustava a nase pouto je silnejsi nez kdy jindy.

   Srp 03, 2008
  • Obrázek uživatele Soames
   Soames (anonym)

   Joudo, nevím, co chceš za duševní zážitky z toho, že vraždíš zvířata kvůli kožichu. Když je Ti z toho blbě, tak to prostě nedělej!

   Srp 03, 2008
  • Obrázek uživatele DARINA
   DARINA (anonym)

   AHOJ, MOC PROSÍM O RADU. MÁM 8LETOU DCERU, JE A BUDE JEDINÁČEK. DLOUHO TOUŽÍ PO KOČCE, ČI PSU, ALE PROBLÉM JE V MANŽELOVI, KTERÝ S TÍM KATEGORICKY NESOUHLASÍ-PŘESTO, ŽE DCERU VELMI MILUJE. JAKO KOMPROMIS SE MU ZDÁL DOBRÁ ZAKRS. BERÁNEK, KETRÝ JE MOC FAJN, NICMÉNĚ TAKOVÉ POUTO S DCEROU, JAKÉ BY VYTVOŘIL PES SE DLE MÉHO NÁZORU NEMŮŽE S KRÁLÍKEM REALIZOVAT. MANŽEL MÁ ZVÍŘATA RÁD, VADÍ MU ALE, ŽE JE PSŮ POMALU VÍC, NEŽ LIDÍ, ŽE SE VENKU VŠUDE POVALUJÍ PSÍ VÝKALY, ŽE PES DO PANELÁKU NEPATŘÍ ATD. ATD. PORADTE PROSÍM NĚJAKOU DOBROU STRATEGII, KTERÁ BY NA MANŽELA ZABRALA- NERADA BYCH SE ROZVÁDĚLA. DÍKY MOC PŘEDEM.

   Zář 29, 2008
  • Obrázek uživatele Iva
   Iva (anonym)

   Kočku by manžel neschválil? To by byl dobrý kompromis mezi králíčkem a pejskem...

   Zář 30, 2008
  • Obrázek uživatele DARINA
   DARINA (anonym)

   No on právě nechce slyšet ani o kočce- že prý smrdí, mohla by doma rozttrhat záclony, nebo poškrábat nábytek... Králíka už máme rok a mužíček je spokojený, jelikož králík je za naší nepřítomnosti hezky v kleci a nemůže nikde nic vyvádět. Já už fakt nevim, co dál. Tolik bych kotátko tý mojí Karolce přála- minulý rok už jsme měli dokonce jednu vyhlídnutou, byla jsem připravená si jí za každou cenu vydupat, ale nakonec jsme přece jen couvly. Kdyby mi někdo zaručil, že ta kočka by nic nevyváděla, tak už jí máme doma, ale názory lidí se bohužel různí-někteří říkají, že nemají s kočkou vůbec žádný problém, jiní zase, že jim doma občas něco zničí...Tak já nevim.

   Zář 30, 2008
  • Obrázek uživatele Yossarian
   Yossarian (anonym)

   Kočka nesmrdí....kocourek trochu ano,ale musí se nechat vykastrovat a pak to zmizí..kočička trochu ničí byt,ale je to výborný člen rodiny , krásně si povídá a mazlí se a má lečívé schopnosti na rozdíl od psa , od té doby , co máme kočky ( 2) jsme mnohem šťastnější, je to jako mit doma malé roztomilé miminko ...a je mnohem inteligentěnjší a komunikativnější, než králíček nebo morče.....třeba naše kočka se vykaká a přijde mi to říct, dívá se mi do očí a mňouká a já vidím, že chce abych to ulidila ....jsou každá jiná a obě sladké....

   Zář 30, 2008
  • Obrázek uživatele DARINA
   DARINA (anonym)

   Trochu hloupá otázka-tu potřebu, kterou jdete uklidit vykoná na podlahu, nebo na koč. záchod? Já vím, že asi vypadam jako nějaká fajnovka, ale snažím se jen zjistit, jak moc jsou čistotný, abych s tím popřípadě na manžela mohla vyrukovat. Musim zvolit nějakou dobrou strategii a do vánoc ho přemluvit. Moc si ale nevěřím...Ještě něco- s králíkem, pokud mu nic neschází chodíme na veterinu jen 2krát do roka-u koček je ta péče asi ve všech směrech náročnější, že? Nerada bych Vás nějak zdržovala-stačí naznačit a já se budu snažit vyčíst něco z nettu....Zatim děkuji za odpovědi.

   Zář 30, 2008
  • Obrázek uživatele Yossarian
   Yossarian (anonym)

   Ony jsou právě moc čistotné...chodí samy na záchůdek, naše obě chodily od začátku, přitom jednu jsme našli v lese jako kotě, asi byla naučená z dřívějška...například kočka na špinavý záchudek nejde-na to pozor, pze jde vedle, když už je moc špinavý.....čistotný jsou , ovšem někdy škrabou koberec .... líbí se jim koše, přirozené materiály......ale když má takový odpor, tak to by možná to zvířátko trpělo, myslete taky na to , co cítí to zvíře, nejen že vy chcete hračku ...já jsem taky nechtěla zvíře ,ale ukecali mě a nás to moc obohatilo .... Chodí se na začátku na celkovou prohlídku a jednou za rok očkování, to se dá koupit tabletka jen na stojáka na veterině a dát kočce do tlamičky, nám to poprvé ukázali a ted už to umíme .....

   Zář 30, 2008
  • Obrázek uživatele DARINA
   DARINA (anonym)

   Aha, tak jsem zas o něco chytřejší. Ted mi ale trápí zase jiný problém- "jedna paní povídala", že když kočky mrouskají, je to s nima k nevydržení a klidně promnoukají celou noc. Když necham kočku kastrovat, vyřeším tím tenhle problém? A taky (jak se tak snažím promýšlet všechno raději dopředu), jezdíme na jaře a v létě na chatu, kde je velká zahrada. Sousedi mají kocoura celý den na dlouhém vodítku, ale to se mi moc nelíbí, myslíte že by mohla utéct a už se nevrátit? A poslední věc-doufám, že si s našim zakrs. králíkem "nepůjdou po krku"?!

   Říj 01, 2008
  • Obrázek uživatele Jiřina
   Jiřina (anonym)

   To se tu sice řešilo více než před půl rokem, ale fakt znova musím potvrdit:kočky ani kocouři ! nesmrdí ! Mnozí, jako můj milovaný kocour dokonce voní - ten můj zralým obilím.A jsou nejčistotnější ze všech "mazlíčků".Moje kočky se mnou navíc mluví,diskutují,hrají si tak kouzelně....Kdo to nezažil, možná nepochopí,ale přesto, že moje rodina je supr, kočky mi pomáhají prožívat každý den ještě intenzivněji.

   Feb 21, 2009
  • Obrázek uživatele Petr
   Petr (anonym)

   Kočky smrdí, ale někdo ten zápach nevnímá, protože je na něj zvyklý.

   Feb 21, 2009
  • Obrázek uživatele rapotacka11
   rapotacka11 (anonym)

   Moje zkušenost:kočky absolutně čistotné, vždy do záchodku- /můžete mít raději dva./ Mrouskání jsme řešili: při začátku říje injekce a následně kastrace /kočička/. Kocourek-když nešlo vydržet značkování -kastrace. Králíček ? Bez dozoru je nenechávám. Rozhodnete-li se pro kotě,upřímně doporučuji:vemte si 2kotata.Nebudete litovat.Kočka-y nám neskutečně obohacují život-nám oboum i naše děti,které už s námi nebydlí je milují. Kočičky máme obyčejné,krmíme je kvalitně-leze to ,,trochu" do peněz-jsme v penzi. O kočkách bych mohla napsat knížku,myslím,že mi může rozumět, kdo s nimi žije-žil.Hodně štěstí.

   Čer 02, 2009
  • Obrázek uživatele rapotacka11
   rapotacka11 (anonym)

   ještě dodatek:kočky fakt nesmrdí ,cítit bývá nekastrovaný kocourek

   Čer 02, 2009
  • Obrázek uživatele Laura
   Laura (anonym)

   Naši mají kastrovanou kočku, která je sice úžasně čistotná a odjakživaz vyklá být doma i venku..ale ten smrad se nedá vydržet..značkuje si..taky k nám lezou ostatní kocouři z okolí, který taky dělaj do rohů kolem domu, což teda taky šíleně páchne..kočku nikdy..miluju zvířata, všechny..ale kočku do bytu nebo domu ne...můžete říct, že to některá dělá některá ne a blablabla...ale stejně nevíte, co si domu přinesete a když už máte to zvíře třeba měsíc, tak ho pryč nedáte..takže...kočka smrdí..teda její značkování..

   Čer 02, 2009
  • Obrázek uživatele Návštěvník
   Návštěvník (anonym)

   Kastrovaná kočka-kocour neznačkují, ale je fakt, že tam lezou cizí kocouři a ti si klidně značkují i v cizím bytě,utiskují kočičky a rvou se s nimi,kradou jim z misek - ted to taky prožíváme. Nevím,mám si kvůli cizím drzým kocourům pořizovat psa,nebo pořádnýho kocoura,který by tomu drzounovi vyprášil kožich. Jinak opakuji,kočky nesmrdí, pouze značky od nekastrovaných a to je tedy síla . . .

   Čer 04, 2009
  • Obrázek uživatele Jan
   Jan (anonym)

   S tímto článkem naprosto souhlasím. Zvířátka obohacují náš život, mají na nás veskrze pozitivní vliv a když je opravdu milujeme, jsou nám nejen plně oddána, ale lásku nám stonásobně vrací. Jsou našimi nejlepšími kamarády a nikdy nás nezradí. Sdílí s námi naše radosti a trable a pomáhají nám přežít težké chvíle. Pejsci a kočičky mě i naši rodinu provázejí celý život (61 let)a neumím si to bez nich vůbec představit.

   Črv 03, 2009
  • Obrázek uživatele Petr
   Petr (anonym)

   Zvířata jsou chlupatí kamarádi, nikdy Vám neublíží... Zarmoutí Vás jen jednou...

   Kvě 05, 2011
  • Obrázek uživatele Ala
   Ala (anonym)

   Kdo nikdy nemiloval zvíře, část jeho duše zůstává navždy neprobuzena...

   Kvě 06, 2011
  • Obrázek uživatele ano Pétře,
   ano Pétře, (anonym)

   Zvířata jsou chlupatí...řekl jsi to stručně, ale krásně výstižně

   Kvě 06, 2011
  • Obrázek uživatele J.
   J. (anonym)

   Mám tři kočičky. Dvě z útulku a jedno koťátko od kontejneru. I když jsou to malí čertíci, za nic bych je nevyměnila. Když si mi ta malá sedne na klín a mazlí se, zapomínám na všechny problémy. Vzít si je, bylo nejlepší rozhodnutí v mém životě.

   Kvě 06, 2011
  • Obrázek uživatele M.
   M. (anonym)

   Když si mi sedne na klín můj 30ti kilovej pejsek, okamžitě začnu mít problémy :-)) Zítra má 5-té narozeniny a doufám, že má ještě aspoň 2/3 života před sebou.

   Kvě 07, 2011
  • Obrázek uživatele J.
   J. (anonym)

   Když si mi sedne na klín...Cha, cha. Chuděrko, to vám asi nekouká ani hlava. Ale co by pro ně člověk nevydržel. Jaké máte plemeno?

   Kvě 07, 2011
  • Obrázek uživatele Věra
   Věra (anonym)

   Mně kočky vadí,nevím proč.Mám-li ji na klíně,vadí mi její předení,kručení.Najednou mám pocit tísně a začne mi srdeční arytmie.Ato se říká,že kočky uklidnujou.Pes mi nevadí.Čím to může být,

   Kvě 07, 2011
  • Obrázek uživatele Helena
   Helena (anonym)

   Mám kocoura a psa. Kocour mi seděl na klíně a pes žárlil...Počkal,až kocour odejde a potom mi nečekaně začal šplhat na klín:-))Málem jsem přišla o život, nejsem sice hubenourek,ale mých 65 kilo proti jeho skoro 75 je docela málo:-) Když se postaví na zadní, kouká se na mně zvrchu.Ale je to zlatíčko, kocourek je hajzlík a zlobí-naschvál,aby na sebe upozornil.Žiju s nima sama a vůbec mi není smutno. Verko, asi prostě máš na kočky uvnitř nějaký blok..Pocit tísně tomu nasvědčuje, možná z dětsví a nebo prostě kočičáci pro tebe nejsou.

   Kvě 07, 2011
  • Obrázek uživatele Už jim nezbývá ani týden
   Už jim nezbývá ... (anonym)

   http://www.ahaonline.cz/clanek/aha-zverinec/61988/temhle-pejskum-hrozi-smrt-pomuzete.html

   Srp 10, 2011
  • Obrázek uživatele l
   l (anonym)

   Já jsem svého kočičího mazlíčka našla v Sokolově v kontejneru. Je to tříbarevná kočička.Teď nám přivedla čtyři koťátka.Chtěla jsem se zeptat ohledně kastrace. Jsou po ní nějaké komplikace,koťátka jsou sice nádherná ale všeho moc škodí.

   Srp 10, 2011
  • Obrázek uživatele Andrea
   Andrea (anonym)

   Zvířata jsou chlupatí...Petře, lépe bych to neřekla...

   Zář 15, 2011
  • Obrázek uživatele marie
   marie (anonym)

   Kdo nikdy nemiloval zvíře,...Ano ta laska,někdy si myslím, že je to nenormální miluji svoji kočičku i když ta moje je dominantní a o mazleni nestoji vždy,ale vždy když já potřebuji vyditelně trpí ,aby mi moji lásku vrátila, je úúúžasná.

   Pro 30, 2011
  • Obrázek uživatele Lída
   Lída (anonym)

   mám kočičku v bytě již 4 roky a pozoruji že se mi lépe dýchá nemám tolik zdravotních problémů ,jako dřív. myslím že na mně působí její přítomnost pozitivně, určitě má v sobě vekou sílu pozitivní energie.Která na mně působí, kladně.

   Kvě 28, 2012
  • Obrázek uživatele Já
   Já (anonym)

   Můj pes-má největší láska!

   Kvě 28, 2012
  • Obrázek uživatele Od
   Od (anonym)

   domácích zvířat a jejich pozorováním jsem se naučil spoustu životně důležitých věcí a mimo jiné i jak se chovat k lidem. Občas říkám, že zvířata jsou koneckonců taky jenom lidi,akorát jim říkáme psi,kočky,králíci,slepice a pod.Jen to chování mezi sebou mají mnohdy na vyšší úrovni než lidé a tím nám dokazují, že jsou v něčem vývojově vpředu a máme se od nich ještě mnoho co "partnersky" učit,abychom i my "zvířata" co si nadřazeně říkáme "lidé"se mohli posunout dál, než mnohdy na špičku svého nosu.Jsme mnohdy nad zvířaty tak pyšní a při tom sami o sobě toho tak málo víme...

   Kvě 28, 2012
  • Obrázek uživatele Síla domácích zvířátek
   Síla domácích z... (anonym)

   http://hobby.idnes.cz/vrtulnik-z-mrtve-kocky-07x-/hobby-mazlicci.aspx?c=A120604_145412_hobby-mazlicci_bma

   Čer 04, 2012
  • Obrázek uživatele tlapka
   tlapka (anonym)

   Nejlepší moje životní období bylo, když jsem žila osamotě se svojí kočkou.

   Lis 13, 2013
  • Obrázek uživatele důležitá záležitost
   důležitá záležitost (anonym)

   Prosím o radu: Ví někdo, zda žere andulka buchtu z angreštu? Má někdo tu zkušenost?

   Črv 21, 2015
  • Obrázek uživatele Ivan
   Ivan (anonym)

   domácích zvířat a jejich...Můj pes je moje součást. Je mnohem lepší než řada lidí. Od zvířat se máme moc co učit. My namysleni... Nedal bych ho ani za miliardy!

   Črv 21, 2015
  • Obrázek uživatele Žere
   Žere (anonym)

   Prosím o radu: Ví někdo,...Ale neměla by toho sezobat moc.

   Črv 21, 2015
  • Obrázek uživatele Sára
   Sára (anonym)

   Můj pes je moje součást....přesně tak, já bych zase nedala za nic na světě své dva kocourky. Někdy si říkám, že jsem strašně bohatá, protože bych je nedala za žádné peníze světa! A o tom to je.

   Črv 21, 2015
  • Obrázek uživatele ...
   ... (anonym)

   https://www.blesk.cz/clanek/radce-zdravi-a-zivotni-styl-zivotni-styl/529810/jaroslava-se-v-modranech-stara-o-psy-ktere-nikdo-nechce-pejskum-poskytuje-privetivy-domov.html

   Říj 22, 2018
  • Obrázek uživatele Míša
   Míša (anonym)

   Vztah, co mám se svým pejskem je nepopsatelný. Nikdy bych jej za nic nevyměnila a díky němu jsem se naučila spoustu věcí a poznala nové lidi se stejnými zájmy

   Feb 11, 2021

  Stránky

  Přidat komentář

  Reklama

  Reklama