Veterinární preventivní prohlídky zdarma

Od 1. listopadu do 31. prosince 2010 se můžete se svým psem nebo kočkou zúčastnit veterinární preventivní prohlídky zdarma, a to u vybraných veterinářů.

Preventivní prohlídky zdarma jsou součástí programu Čas správné péče, který pro vás už třetím rokem připravuje společnost Hill´s Pet Nutrition. Letos jsou zaměřeny na prevenci obezity a nadváhy, tedy jednoho z nejčastějších zdravotních problémů evropských domácích mazlíčků.

Seznam veterinářů zapojených do programu najdete na www.spravnapece.cz nebo na telefonním čísle 257 213 139 . Stačí zavolat na vybranou kliniku a na prohlídku se objednat.

Prohlídka zdarma spočívá v tom, že veterinární lékař či sestra zvíře zváží a oznámí majiteli aktuální hmostnost zvířete, kterou doplní o informaci, kolik procent činí jeho nadváha, jaká je optimální krmná dávka v období hubnutí a jak dlouho bude trvat, než zvíře dosáhne své ideální  hmotnosti. Veterinář rovněž doporučí majiteli, jak dále postupovat, aby si jeho mazlíček svou ideální hmotnost co nejdéle udržel.

Mnoho majitelů bohužel špatně rozezná, zda jejich zvíře trpí nadváhou, a málokdo si navíc uvědomí vážnost situace. Pouhých 2,5 kg hmotnosti navíc u standardně osmikilového psa nebo kilo a půl navíc u běžně pětikilové kočky je stejné jako 25 kg navíc u člověka vážícího 75 kg - a to už je opravdu hodně! Proto je důležité nechat si zvíře zvážit u veterinárního lékaře, který dá majiteli i odpovídající doporučení. Čím dříve se totiž dozví o obezitě svého zvířete, tím rychleji trvá dostat zvíře zpátky do ideální kondice.

„Mezi nejčastější příčiny nadváhy u psů a koček patří překrmování nebo nesprávné krmení, nedostatek pohybu, nekvalitní průmyslové krmivo s vysokým obsahem soli a tuků přidaných pouze pro zvýšení chutnosti. Zvýšené riziko nadváhy je také u některých plemen (bígl, kokršpaněl, labrador atd.) a u starších nebo kastrovaných zvířat,“ říká o nadváze MVDr. Sylva Havelková.

Obezita prokazatelně zkracuje délku života - často vede až k cukrovce či onemocněním srdce, zatěžuje klouby a vnitřní orgány, oslabuje imunitu a je jedním z hlavních faktorů pro vznik ortopedických poruch.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama