13. Umísťovací výstava opuštěných koček

Výstava se koná v neděli 8. května 2011 Chvalská tvrz, Praha 20 - Horní Počernice. Jde o největší výstavu opuštěných koček v ČR. Účastní se všechny útulky z celé republiky.

Cíl výstavy:

Cílem akce je najít nový domov pro co největší počet koček z útulků a získat krmení pro ty, které si noví majitelé neodnesou (hlavně nechtěná koťata, která se s každým jarem do péče útulků a ochranářských organizací dostanou). Proto je vstupenkou na výstavu konzerva krmení pro kočky, kterou je možné koupit na místě.

Co Vás na výstavě čeká:

V Chvalské tvrzi bude k vidění zhruba 150 koček a koťat, která se těší na nový domov. Většinou se jedná o bytové mazlíčky, mezi vystavenými zvířaty se ale najdou i kočky vhodné k domku se zahradou. Seznámit se budete moci s kočičími dorostenci, kteří potěší vaše dítě, i rozšafnými staršími kočkami, které snadno zapadnou do poklidného života většiny rodin.

Všechny vystavované kočky jsou vakcinované a v dobrém zdravotním stavu, který ještě na místě prověří veterinář. U zvířat starších 8 měsíců je samozřejmostí kastrace. Kočky, jež na výstavě uvidíte, momentálně žijí v některém z 10 soukromých útulků. Akce se účastní pozvané útulky z Prahy a okolí, Klecan, Kladna, Berouna, Loun, a Hodonína na Moravě. Právě pro tato zařízení jsou určeny konzervy, které se získají ze vstupného. Umožní nakrmit další kočky a koťata, dokud se i pro ně nenajdou vhodné domovy.  

Tradice výstavy pro kočku:

Výstavy pro kočku pořádáme již osmým rokem. Akce jsou úspěšné jak z hlediska návštěvnosti, tak počtem umístěných zvířat. Na výstavě, která v prostorách Chvalské tvrze proběhla loni v neděli 18. dubna 2010, našlo domov 73 koček ze 112 vystavených.

Proč umísťovací výstava opuštěných koček?

 • Zájemci o adopci zvířete oceňují, že si mohou svého budoucího domácího mazlíka vybrat z více než stovky koček různého vzhledu i povahy.
 • Výstava je příležitostí najít dobrý domov pro zvířata z lokalit, kde je o kočky minimální zájem. 
 • Krmení, které se vybere na “vstupenkách“ a od sponzorů, zásadním způsobem pomáhá soukromým útulkům uživit jejich svěřence.

Jak se na výstavu dostanete?

Výstava pro kočku se koná v prostorách Chvalské tvrze (Praha 20 - Horní Počernice), 8. května 2011

od 10 do 17 hodin. Tvrz se nachází jednu zastávku “Chvaly“ autobusem od konečné metra B Černý most. Použít můžete autobus číslo 220, 221, 223, 261, 273, 303, 304, 323, 344, 353 nebo 398. Do výstavního areálu není možné během dne vnášet či vodit žádná zvířata, a to ani pejsky či fretky. Výstavy se účastní pouze zvířata z pozvaných organizací.

Doplňkový program Výstavy pro kočku

Pro děti je přichystán tradiční výtvarný program. Navíc děti, které přinesou na výstavu vlastnoručně namalovaný obrázek kočky (čtvrtka velikosti A4), mají vstup zdarma!

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Reklama na kočičí útulek?
  Reklama na koči... (anonym)

  http://hobby.idnes.cz/vrtulnik-z-mrtve-kocky-07x-/hobby-mazlicci.aspx?c=A120604_145412_hobby-mazlicci_bma

  Čer 04, 2012
 • Obrázek uživatele Nový magazín pro ženy
  Nový magazín pr... (anonym)

  http://ladiesmagazine.cz/

  Črv 01, 2012
 • Obrázek uživatele Pejsci
  Pejsci (anonym)

  https://www.blesk.cz/clanek/radce-zdravi-a-zivotni-styl-zivotni-styl/529810/jaroslava-se-v-modranech-stara-o-psy-ktere-nikdo-nechce-pejskum-poskytuje-privetivy-domov.html

  Říj 22, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama