Mučení zvířátek pro lepší krimiva

Demonstranti v maskách psů a koček a ve vězeňských oblecích protestovali v Praze proti výzkumům firmy IAMS. Firma vyrábí krmiva pro psy a kočky a podle aktivistů používá experimenty, při nichž jsou zvířata týrána. "IAMS zachází s pokusnými zvířaty jako s věcmi," řekl ČTK Tomáš Popp ze sdružení Svoboda zvířat, které akci svolalo.

"Není možné, aby za cenu kvalitnějšího krmiva umírala
zvířata," upozorňoval kolemjdoucí jeden z aktivistů. Vedle něj
stály čtyři klícky s demonstranty představujícími týraná zvířata.
Lidé drželi transparenty vyzývající k bojkotu výrobků firmy IAMS
a Eukanuba.

Andrew Buttler z mezinárodní společnosti PETA, která bojuje
za etické zacházení se zvířaty, na přenosné obrazovce promítal
záběry z tajné reportáže ve smluvní laboratoři firmy IAMS. Na
záběrech byli zubožení psi uzavření v malých klecích, s
chirurgicky odstraněnými hlasivkami, dlouho neléčenými zraněními
a podobně.


IAMS se po uveřejnění záběrů bránila tím, že nevěděla, jaké
podmínky v laboratoři panují. Podle sdružení PETA však smluvní
laboratoře pravidelně navštěvují zaměstnanci firmy. Kromě toho má
IAMS i laboratoře vlastní.


"Lze předpokládat, že všechny či většina nadnárodních
koncernů vyrábějících krmiva pro zvířata využívá laboratorního
testování," odhaduje Popp. Čeští výrobci podle něj tyto
laboratorní pokusy směřované ke zkvalitnění krmiv nepoužívají,
protože jsou finančně náročné. "Jsme jednoznačně pro to, aby se
ve stravování psů a koček využívaly tradiční zkušenosti z
domácích chovů, nikoli zkušenosti vykoupené krví pokusných
zvířat," uvedl Popp.


Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (18)

 • Obrázek uživatele iva
  iva (anonym)

  Nezlob se, ale jsi kačena (což je taky zvíře)

  Čer 17, 2005
 • Obrázek uživatele Kristina Slavíková
  Kristina Slavíková (anonym)

  Dnes ráno jsem v televizi zhlédla příspěvek na téma výzkumy firmy IAMS,která vyrábí krmivo Eukanuba. Nemusím doufám,příliš zdůrazňovat,že jsem byla naprosto konsternována a doslova řečeno zhnusena.Cítím se být touto firmou nepřímo podvedena.Protože se již 13 let věnuji kynologii, vždy jsem věřila,že krmiva firmy IAMS Eukanuba-patří mezi špičková a že jejich výroba je na mezinárodní úrovni.I proto jsem před 3 lety využila možnosti stát se členem Eukanuba Breeders klubu,který združuje chovatele.Následně jsem proto všem svým majitelům mým štěňat vždy doporučovala krmit Eukanubou jejich psí svěřence.Nyní mám pocit velkého zklamání,a i když je to jen gesto a já lituji,že nemám jiné možnosti,jak ukázat svůj nesouhlas s pokusy na zvířatech,ukončuji dnes členství v tomto klubu a nadále nebudu podporovat krmiva firmy IAMS. Přesto věřím,že vedení a obchodní zastoupení v České republice nemělo tušení,co se děje v laboratořích firmy IAMS,a doufám,že se odpovídajícím způsobem distancuje nebo alespoň vysvětlí veřejnosti tuto šokují skutečnost. Kristina Slavíková ch.st.SIWASH LEGEND

  Pro 09, 2003
 • Obrázek uživatele Radka
  Radka (anonym)

  Kristinko, kez by se, tak jako Ty, rozhodlo vice clenu a vystoupili.

  Pro 09, 2003
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Zajímalo by mě jak dlouho budou normální a zajisté i inteligentní lidé jako jste zajisté i vy,věřit povídačkám,které si vymyslí kdejaká hlava schizofrenního psychopata, který si maskuje své komplexy maskuje za podobu tzv. ochránce zvířat. Možná by vám všem neuškodilo, kdyby jste si ověřili dané informace a opravdu zjistili jak to s těmi pokusy je. Pokud někdo za týrání považuje to, že zvíře musí žrát granule a že se mu pravidelně provádí rozbor trusu popř. krve, tak se jedná o obyčejného imbecila. Já bych naopak byla pohoršená tím, že krmivo není vyzkoušené na žádném psovi a že tím testovaným zvířetem bude právě můj chudák pes i přesto, že za krmivo zaplatím nekřesťanské peníze. Proč se někdy někdo nezajedete podívat jak takové "pokusy" opravdu vypadají? Navíc testovaná zvířata se mají mnohdy lépe než velká část pejsků u nás doma. Vzhledem k tomu, že je zapotřebí zjistit i to, jak krmivo ovlivňuje délku života psů, tak pochybuju, že by v daných laboratořích masově likvidovali nebohé zvířátka. Proto lidi raději začněte používat mozek a chovejte se jako myslící bytosti a nepropadejte stádovému pudu! Vy nejste ovce! Napadlo vás třeba i to, že kdyby byl výzkum krmiv opravdu tak zlovolným, tak by to v zahraničí rozhodně neprošlo a krmivo Eukanuba by se neprodávalo takovou dobu? Jinde mají totiž zákon na ochranu zvířat mnohem déle a Ochránce zvířat mnohem zapálenější než my tady.

  Zář 27, 2004
 • Obrázek uživatele Jarmila
  Jarmila (anonym)

  Martino, nevim, kolik je vam let, ale odhadla bych to na takovych 17 +-. Me je 54 let. Rada bych vedela, jest-li byste souhlasila s tim, aaby na vas bylo vyzkouseno radioaktivni zareni. To proto, aby jsme my ostatni vede- ly najisto, kolik toho clovek vydrzi. A take byste mohla k tomu premluvit svoji rodinu, aby ty testy byly objektivni.Urcite v tech testech se budete mit lepe, nez velka cast lidske populace. Doufa, ze potom napisete zpravu. Ti chudaci psy tuto sanci nedostali. Ale oni take tam nesli ze sve vlastni vule.predtim si ale zjis- tete, kolik v labolatorich umira rocne zvirat. Ale co, svet jde dal. Myslite si, ze se svet zbori, kdyz to radioaktivni zareni neprezijete. Zivot pujde dal. Tak prestante znevazovat Organizace pro ochranu zvirat. Jest-li oni neco podnikaji, tak to musi mit podlozene!

  Feb 11, 2006
 • Obrázek uživatele Jarmila
  Jarmila (anonym)

  Lide, kteri tyraji zvirata nebo tomu prihlizeji a nic neudelaji pro jejich zachranu si neuvedomi, ze: 1.zvirata bez lidi prezijou, my bez nich ne 2.kazde zlo a kazde dobro se 3x vrati!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Je s podivem, ze nejvetsi nestesti postihuje staty, ktere se spatne chovaji ke zviratum. Napr.Spanelsko, Cina, Indonesie,aj.

  Feb 11, 2006
 • Obrázek uživatele Světlana
  Světlana (anonym)

  znám Tomáše Poppa - je to rozumný, vzdělaný a citlivý kluk, který nikdy nepustil ven nějaké nepravdivé zprávy. Jsem ráda že je a že dělá, to, co dělá. Takže žádný schizofrenní psychopat, Martino! Jen dokazuješ, jak jsi neinformovaná. Myslím, že kdyby sis dala tu práci a zjistila sis pár faktů o práci skutečných ochránců zvířat, asi bys brzy změnila názor, pokud sama nejsi schizofrenní psychopat nebo sadista.

  Bře 28, 2006
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Martino nech se zavřít do blázince, občas tam potřebují zkoušet nové léky a nové metody.Určitě tam budou s tebou dobře zacházet a podle tvýho příspěvku nikam jinam nepatříš.A nebo by tě tam mohli zavřít rovnou,těch psů se taky nikdo na souhlas neptal.

  Bře 28, 2006
 • Obrázek uživatele Azalka
  Azalka (anonym)

  Paní Jarmilo, je mi líto, že se takhle stavíte k výzkumu, ať už se za ním skrývá cokoliv. Vy byste jistě bez odmítnutí přijala testování, které je zde popsáno? Zvíře nemá duši, i když cítí bolest. Byla byste radši, kdyby takové výzkumy prováděli na Vašich blízkých nebo na Vás? Asi ano, s Vaším názorem.

  Pro 06, 2006
 • Obrázek uživatele mrdám slavíky
  mrdám slavíky (anonym)

  Znal jsem jednu Slavíkovou,ještě na ZDŠ.Byla to docela dobrá mrdna.Je to už 30 let nejsi náhodou její příbuzná?

  Pro 06, 2006
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Azalka:A to víte odkud, že zvíře nemá duši a vy ano? Kdopak vám to řekl?

  Pro 06, 2006
 • Obrázek uživatele Rob
  Rob (anonym)

  Katko, to mi řekl olomoucký biskup Graubner.

  Pro 06, 2006
 • Obrázek uživatele H
  H (anonym)

  Robe,a on pan biskup to vi?!At jdou ti katolici do haje.Cpou se vsude a odpovidaji jak se jim to hodi.

  Pro 06, 2006
 • Obrázek uživatele Zdena
  Zdena (anonym)

  Azalko jak jsi přišla na to že nemají zvířata duši?Je to živa bytost a ta pokud vím duši má jinak by asi živá nebyla.Jen si to neumějí v mozku zpracovat proč mají tu bolest a hlavně se nemohou branit a take o tom nemohou promluvit a v tom je ten problem.Nevím proč se musi něco testovat a už vůbec nechapu proč krmivo a to testovani neni jen tak že jsou zavření v kleci a musi sníst misku granulí dějí se tam daleko drsnější věci.!!!

  Pro 07, 2006
 • Obrázek uživatele Iva Baráková
  Iva Baráková (anonym)

  Naprosto souhlasím s Martinou. Radši se zamyslete, než vypouštíte takovéhle vědomosti. To Zdena: Jo? a Ty jsi tam byla???

  Zář 07, 2007
 • Obrázek uživatele mama
  mama (anonym)

  koukněte na stránky např. svoboda zvířat, tam máte videa i fotky a nemusíte se tu zbytečně hádat.

  Lis 10, 2007
 • Obrázek uživatele Pomocná tllapka
  Pomocná tllapka (anonym)

  Založili jsme nové os na ochranu zvířat Pomocná tlapka. Máte li možnost nám jakkoliv pomoci, neváhejte, pomůže každá konzerva, každá koruna, každý dobrovolník na propagaci. Na ulici čeká na pomoc 200 koček o kterých víme, a snažíme se jim pomoci. Budujeme útulek, potřebujeme na něj finanční prostředky, pokud pomůžete, kočičky vám budou vděčné. Podrobnosti na www.utulek-kocky.cz děkujeme všem za podporu a pomoc!!! Všechny dotazy rádi zodpovíme prostřednictvím emailu. pomocna.tlapka"email.cz

  Led 09, 2008
 • Obrázek uživatele uíí
  uíí (anonym)

  Koukněte se na www.otevrioci.cz pak dejte videa a tam se koukněte na test civilizace má to asi 17 minut a bude vám u otho asi hodně zle..Já u otho brečela a je mi ještě ted z toho blbě! Někdo by měl vážn ězasáhnout je to strašný co se děje! Když si vemete že ted tady doma má každej zvíře a jak se maj dobře!!A jiný zvířátka jsou ted zavřený támhle v nějáký laboratoři v klecích jsou v bolestech!!!!Dneska jsem hladila naší kočku a tekly mi slzy,prože sem na ně musela myslet!!Lidi který tuto dělah sou svině!!Vážně vzala bych je a udělal bych jim to samí!!Na jednou videu tam dělá nějáká ženská test na kočce a normálně se u toho směje!!!je to stranašný!!!Lidi který to dělaj byse nad sebou měli zamyslet"Vždyt zvíata jsou taky živý stvoření!!Maj cit duši,pochopení!!!!!Lidi so u svině!!!!

  Feb 08, 2008

Přidat komentář

Reklama

Reklama