Reklama

Přírodní lékárna pro domácí mazlíčky

Dobře to znají všichni, kteří se rozhodli rozmnožit počet členů domácnosti o nějakého čtyřnožce. Zčista jasna je jejich mazlíček nerudný, nekontaktní, odmítá opětovat páníčkem nabízenou přízeň. Poplašný zvonek, který se v takových případech rozezní v jeho hlavě, velí, aby okamžitě vyhledal pomoc veterináře. Mnohdy je však tento úmysl předčasný a zbytečný. Stačí si totiž vybavit recepty, které se při banálnějších onemocněních účinně osvědčily v dobách minulých, vycházely z bohaté nabídky přírodních zdrojů a hlavně netraumatizovaly zvíře, které návštěva u specialisty dokáže jen málokdy nevyvést z míry.

Při kašli stačí například smíchat šálek nadrobno nasekané cibule s cukrem a tuto směs nechat přes noc takzvaně táhnout. Po jejím přecedění vznikne sirup, jenž má všechny vlastnosti prostředku proti nepříjemným projevům nachlazení dýchacích cest. Aplikuje se polévková lžíce denně, dokud příznaky neodeznějí.

S ekzémy si dokáží poradit sušené žaludy rozdrcené na hrubý prášek, jenž se nanáší na postižená místa. Pokud ovšem nezabere, návštěva veterináře je nezbytná.

Zarudlým očím svědčí kombinace jedné čajové lžičky olivového oleje zamíchaná do šálku studeného černého čaje. Namočeným vatovým tamponem se pak opatrně poťukávají oči, víčka a přilehlá pokožka.

S blechami se vypořádá směska z několika kapek levandulového, cedrového, tymiánového, česnekového a fenyklového oleje, jíž spolu se lžičkou vodky napustíme velký látkový kapesník. Ovážeme jím jako obinadlem krk a nejen my máme na další dva měsíce pokoj od tohoto dotěrného hmyzu.

Reklama

Roztoči, kteří se rádi usazují domácím mazlíčkům v uších, podlehnou extraktu ze čtyř stroužků česneku a šálku olivového oleje, který se nechá stát přes noc. Po jeho přefiltrování se obden podle velikosti postiženého zvířete aplikuje do uší dvě až pět kapek směsi předem ohřáté na tělesnou teplotu.

Svrab kapituluje před jalovcovým olejem, kterým je třeba důkladně natřít srst. Nevýhodou ovšem je, že jí umí dodat nepřirozenou barvu, za níž se majitel zvířete obvykle nemístně stydí.

Při průjmu pomáhá čtyřiadvacetihodinová přísná dieta, která vede ke stabilizaci střevní flóry. Psi a kočky by však při ní měli mít přístup k neomezenému množství vody a dostávat třikrát denně čajovou lžičku bio-jogurtu. Pokud příznaky přetrvají déle než dva dny, návštěvu u lékaře už nelze odkládat.

Zdroj: Plus

Reklama

Komentáře

Dagmar (Pá, 24. 2. 2006 - 21:02)
Mne sa pri průjmu u mojeho hafana osvedčil najme čierny čaj. Vodu som na 12-24 hod. odstavila a nahradila som ju práve už spomínaným čiernym čajom.Vždy to zabralo.
Kočka (Pá, 24. 2. 2006 - 23:02)
No a co?
Pozdravuj hafana!
Feřteková (Ne, 3. 9. 2006 - 13:09)
POZOR! Použití česneku je naprosto NEVHODNÉ u koček. Pro kočky je česnek TOXICKÝ
Hana (Po, 4. 9. 2006 - 10:09)
A jak na zácpu u koček a psů?
Doktůrek (Po, 4. 9. 2006 - 14:09)
Duphalac.
Katka (Po, 4. 9. 2006 - 15:09)
Pro většinu psů , zvláště menších, je toxická cibule, mají trávicí potíže a ničí jim játra.Takže na kašel nějak jinak než s cibulí.Naopak česnek jim prospívá.
terezka (Pá, 9. 2. 2007 - 20:02)
kto poradi ako na epilepticky zachvat psa
Jarka (Ne, 11. 2. 2007 - 20:02)
Na zácpu u psů - syrová játra, lžíce oleje, suché vločky. U psů, kteří nejsou zvyknutí na klasickou stravu zajisté zafunguje i jogurt, zakysanka.
petr (St, 25. 4. 2007 - 12:04)
Jak je ale donutit, aby ty vločky snědli?
Miloš (St, 9. 5. 2007 - 18:05)
náš pejsek se pořád škrábe co máme dělat?a ktomu má suchou pokožku.
Ivet (Út, 29. 5. 2007 - 20:05)
Dobrý den,
mám mopse fenu, neustále jí teče jen z jedné dírky u nosu čirý výtok někdy i zelený (dá se to mu říkat nudle) Veterinář zkoušel různé antibiotika v prášcích i injekcích, bohužel nic nepomáhá. Nemáte někdo radu jak se toho zbavit??? Děkuji.
Miloši (St, 30. 5. 2007 - 07:05)
Vyloučit parazity - blechy a spol., vymačkat anální žlázky, zaměřit se na krmivo kvůli možné alergii a jinak zkus pupalkový olej s vitamínem E, prodává se v lékárně a dávat každý den do jídla.
Petře (St, 30. 5. 2007 - 07:05)
Když vločky oblemcáš v syrových játrech, tak to zblajzne každej pes, tedy 99% psů.
Ivet (St, 30. 5. 2007 - 07:05)
Rozhodně bych nedávala žádná ATB na zkoušku, jestli to jako náhodou nezabere, to je pěkná blbost a spousta vetů to tak dělá, ale od toho jsme tu my páníci, abychom zakročili.

Zkus posilovat imunitu a případně se obrať na homeopata nebo bylinkáře, který se zaměří na podstatu problému a nebude léčit jen jeho důsledek.
Radka a její č… (Po, 3. 3. 2008 - 18:03)
Velmi užitečné rady. Pár jsme jich už vyzkoušeli a fungují na jedničku.
Návštěvník (Út, 22. 4. 2008 - 11:04)
Z vlastní zkušenosti mohu doporučit, pokud pes sežere co nemá, nalít do něj co nejvíce teplé vody smíchané s plnotučnou hořticí, vyvolá dávení. Jinak vyzkoušený ENTEROSGEL, který rozpuštěný ve vodě váže na sebe toxické látky při průjmech aj.Také jsem zkoušela diagnostiku OBERON I NA PSA (WWW.BIOLAZ-OBERON.WZ.CZ)a při kolapsu, kdy lékař uzavřel po vyšetření moči a krve-je zdráv-jsem našla při diagnostice mozkovou epilepsii, vytestovala doplňky stravy a vyléčila. Všem milovníkům zvířat přeji mnoho jejich lásky. Jaruš
Návštěvník (Út, 27. 1. 2009 - 12:01)
Cibule je pro psy jedovatá!
jaruš (Čt, 23. 4. 2009 - 14:04)
Přátelé zvířátek a zvířat. Jistě víte, jak je obtížné léčit psa nebo jiné zvíře, když si neřekne, kde jej bolí.A kolik to stojí? Mám vlastní velmi zajímavou zkušenost, která potvrdila účinnost aplikace nejen proti bolesti, ale i léčbu.(žádné chemické léky nebo mazání) Člověku můžete nabulíkovat i placebo, ale zvířeti ne.Kdo bude mít zájem o informace, ať se obrátí na b.jarus"seznam.cz
Návštěvník (So, 5. 9. 2009 - 17:09)
Tak cibule,jo? TO URCITE!!!!! SI PRECI NEOTRAVIM PSA !!!!
Zdeněk (St, 21. 5. 2014 - 14:05)
Náš pes včera sežral nějaké svinstvo v parku na Ladronce! Díky tomu, že mi veterinář před půl rokem "vnutil" gel Enterozoo a já ho měl doma, tak pes přežil. Doporučuju, skvělá věc na otravy.
Reklama