Světový den zvířat / World Animal Day (WAD)

Světový den zvířat se slaví každoročně 4. října v den narození jejich patrona, svatého Františka z Assisi. Svátkem si připomínáme laskavý přístup svatého Františka ke všem nemocným a opuštěným zvířatům, kterými se patron po celý život obklopoval.

Světový den zvířat slaví všichni, kdo milují zvířata a vědí, jak jsou pro náš život důležitá, co nám přinášejí, jak nám pomáhají a obohacují nás.

WAD Pomozte naplnit misky v útulcích

Společnost MARS CZECH s.r.o. a Nadace na ochranu zvířat vloni společně zahájily projekt na zlepšení situace psů a koček v útulcích s názvem „Pomozte naplnit misky
v útulcích“. Světový den zvířat (WAD) je symbolickým emblémem celého projektu. Cílem projektu „Pomozte naplnit misky v útulcích“ je konkrétní pomoc zvířatům ve formě krmiva značek Pedigree(R) a Whiskas(R), veřejná osvěta problematiky útulkových zvířat, nasměrování široké veřejnosti k zodpovědnému vztahu ke zvířatům a její zapojení do projektu.

Plné misky díky WAD 2009

V minulém roce se do projektu „Pomozte naplnit misky v útulcích“ veřejnost zapojila koupí kteréhokoliv produktu Whiskas(R) a Pedigree(R) v období od  10.8. - 31.10. 2009. Díky tomu se nám podařilo získat desítky tun kvalitního suchého krmiva a naplnit 111 729 kočičích misek krmivem Whiskas(R) a 121 071 misek psů krmivem Pedigree(R). Pomoc ve formě darovaného krmiva pokryla kompletní šestiměsíční stravovací nároky psů a koček v 18 vybraných útulcích v ČR. Seznam útulků, které v rámci projektu WAD dostaly krmivo, najdete na www.naplntemisky.cz. Příkladem obdarovaného útulku je soukromý útulek Psí domov v Řepnici u Litoměřic, který získal 1,7 tun granulí Pedigree(R) a 534 kilogramů granulí Whiskas(R). Miluše Maskulanisová, majitelka řepnického útulku, naplnila 8 900 misek svých svěřenců krmivem Whiskas(R) a 7 500 misek krmivem Pedigree(R).

                                              

Letošní misky čekají na WAD 2010

V návaznosti na loňský úspěch projektu „Pomozte naplnit misky v útulcích“ se společnost MARS CZECH s.r.o. a Nadace na ochranu zvířat rozhodly v tomto projektu pokračovat
i v letošním roce. Útulky mají možnost získat krmivo, když se zúčastní dotazníkového průzkumu organizovaného Nadací na ochranu zvířat. Informace z dotazníkového průzkumu (kapacita útulků a její vytížení, počty přijatých a vydaných zvířat, podmínky a postup při příjmu a výdeji zvířat, evidence, kvalita
a rozsah péče o zvířata, finanční a materiální zabezpečení útulků) vyhodnotí nezávislá výběrová komise projektu WAD a podle toho vybere příjemce daru. Krmivo bude rozděleno dle potřeby jednotlivých útulků, jejich kapacity a počtu zvířat v nich umístěných.

Společnost MARS, přední výrobce krmiv pro domácí mazlíčky, usiluje o pohodu a blaho zvířat. Útulky získaly krmivo od společnosti MARS CZECH s.r.o. také díky Pedigree(R) procházce se psy konané 8. května 2010 v rámci pražského mezinárodního maratonu (Prague International Marathon).

Více informací o projektu WAD na www.naplntemisky.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele fantomas
  fantomas (anonym)

  diy ale ja potrebuju vedet co se na sveto vy den zvirat dela se zviratama a co se jim dava a td dekuji.

  Lis 14, 2010
 • Obrázek uživatele tonca
  tonca (anonym)

  http://www.youtube.com/watch?v=Gs63yjqFbfE

  Led 21, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama