Reklama

Zvířátka

  • V létě hrozí pejskům přehřátí. Jak ho poznat a co dělat?

    21. Črv 23
    Víte, že pes se klidně může přehřát už při 20 stupních Celsia? A co pak teprve tropické třicítky! Vysoké teploty jsou pro nejlepší přátele člověka náročné, nabídněte jim tedy ochlazení, hlídejte jejich pitný režim a rozhodně je nepobízejte do rozverných her ani neberte na dlouhé túry. Přečtěte si, jak přehřátí u psa rozpoznat a jak vypadá první pomoc.
  • Psi dokážou z dechu svého majitele vycítit stres

    19. Říj 22
    Psi, kteří jsou považováni za věrné společníky lidí, opět ukázali, jak dobře jsou naladěni na jejich pocity - tentokrát v čichovém testu. Vědci totiž zjistili, že z lidského dechu a potu dokážou psi vycítit stres, napsal zpravodajský server BBC News.
  • Čistící prostředky - ohrožení domácích mazlíčků?

    19. Zář 22
    Věděli jste, že mnoho běžných čisticích prostředků pro domácnost v sobě skrývá škodlivé chemikálie? Právě složky, které slibují skvělé výsledky čištění, mohou způsobit onemocnění vašich chlupatých členů domácnosti. Ve snaze udržet svěží vůni a zářivou čistotu je proto důležité se ujistit, že vybrané produkty jsou bezpečné pro použití v blízkosti zvířat.
  • Ve vedru vyjít se psem s košíkem se skoro rovná vraždě

    21. Čer 21
    Tropické teploty však ohrožují i domácí mazlíčky. Podle veterináře Jana Nytry mohou mít problémy hlavně psi, kteří jsou na zahradě a nemají možnost schovat se do stínu. Problémy mají také plemena s krátkým čenichem, například buldoci či mopsi. "Dneska to je pro ně katastrofa. To znamená být doma, hadr na hlavu a chladit," uvedl Nytra.
  • Zlikvidujeme ekologický chov prasat v ČR?

    14. Pro 20
    Koronavirová epidemie nepříznivým způsobem v letošním roce ovlivnila nejen tuzemskou ekonomiku, ale také legislativní proces. V rámci jarního nouzového stavu totiž došlo bez konzultace s dotčenou odbornou veřejností k novele vyhlášky 342/2012 Sb., která mimo jiné řeší rizika spojená s výskytem afrického moru prasat a nařizuje tuzemským chovatelům parametry, jež mohou být zejména pro ekologické chovy likvidační.
  • Coronavir psům nehrozí, jiné infekce ano

    8. Dub 20
    Obavy z nákazy virem COVID-19, které nyní hýbou světem, se netýkají pouze lidí. Řada majitelů domácích mazlíčků má strach, zdali nemůže jejich zvíře onemocnět či zda nehrozí přenos nákazy mezi člověkem a zvířetem. Tyto obavy vyvrací MVDr. David Hanzlíček, zároveň však varuje, že s příchodem jara  opět hrozí psům i kočkám nebezpečné infekce, přenášené klíšťaty a dalšími parazity.
  • Pěstujte tyto rostliny, abyste pomohli zachránit ptáky

    20. Zář 19
    V Evropě i ČR dlouhodobě klesá množství ptáků. Hlavními důvody je úbytek míst pro hnízdění a potravy: semen rostlin, bobulí, ovoce, žížal, hmyzu, jenž též ubývá kvůli nedostaku pestré potravy a masivnímu používání pesticidů. Pomoci ptákům můžete na svých zahradách, pozemcích i v rámci obcí dodržením několika základních principů a pěstováním následujících rostlin:
  • Psíci s plochými nosy mají často dýchací obtíže,

    25. Črv 18
    V Česku si čím dál více lidí pořizuje plemena malých psů a koček s plochými nosy. Podobný trend je i ve světě. Chovatelé by si podle Komory veterinárních lékařů ČR měli před jejich pořízením uvědomit, že tato, tzv. brachycefalická plemena, jsou náchylnější dýchacím obtížím, upozornili zástupci komory na tiskové konferenci.
  • 5 důvodů, proč si vybrat antiparazitika u veterináře

    17. Črv 18
    Všichni milovníci psů a koček vědí, že výběr vhodných antiparazitních přípravků je nelehký úkol. Každý pes a kočka je jedinečné stvoření, které má specifické potřeby při výběru antiparazitik. V době internetu a petshopů je pro lidi stále jednodušší antiparazitika objednat či zakoupit v obchodě. Následně ale mohou být majitelé domácích mazlíčků nepříjemně překvapeni a nakonec zamíří na veterinu. Proč se při výběru těchto přípravků poradit s veterinářem?
  • Na Šumavě jsou stále radioaktivní divočáci

    22. Úno 17
    Téměř polovina odlovených divočáků ze Šumavy stále vykazuje nadlimitní hladiny radioaktivity. Veterináři proto těla zvířat zabírají a poté likvidují. Na  tiskové konferenci to sdělil vedoucí oddělení bezpečnosti potravin Státní veterinární správy Jiří Drápal. Divočáci jsou radioaktivní kvůli tomu, že žerou podzemní houbu jelenku obecnou, která má schopnost fixovat radioaktivitu z půdy. Ta se na Šumavu dostala po havárii v Černobylu.
  • Jak pečovat o zvířata na Silvestra

    27. Pro 16
    Odjet na Silvestra z města před ohňostroji a petardami či schovat domácí zvířata do tišších místností bytů radí jejich majitelům ochránci přírody. Rachot, výbuchy a blesky jsou přitom ve městech slyšet už od vánočních svátků a nejen psi a kočky je těžko snášejí. Trpí i divoká a hospodářská zvířata, která při výbuších petard zděšeně utíkají a odlétají. Zejména v noční tmě však jejich vyplašení může dopadnout tragicky. Ochránci zvířat proto apelují na lidi, aby zábavní pyrotechniku omezili, nebo ji raději nepoužívali.
  • Vyhrajte veterinární produkty Aktivní zvíře

    12. Zář 16
    Doplňky stravy z řady Aktivní zvíře díky unikátnímu složení s obsahem přirozených látek, které bylo vyvinuto předními českými odborníky ve společnosti Contipro, zajistí účinnou prevenci, nebo léčbu řady zdravotních komplikací. Hlavní součástí produktů Aktivní zvíře je kyselina hyaluronová, která významně urychluje proces hojení ran.
  • Holokaust nikdy neskončil

    24. Čer 16
    Na Václavském náměstí se v neděli, 26.6.2016 od 16:00, sejdou aktivisté, kteří nesouhlasí s následky lidského pocitu nadřazenosti. Proběhne zde rekonstrukce scény, kterou v dnešní době pamatuje již málokdo, nebo ji můžeme vidět pouze ve filmech.
Reklama
Reklama